16. 11. Pozvánka na  Tvořivou dílnu Lití akrylových barev

zveme Vás na vyzkoušení další výtvarné techniky - lití akrylových barev (anglicky acrylic pour painting). S touto technikou jste se už dříve mohly seznámit na našich tvořivých dílnách ve Slávii. Je to metoda, kdy pomocí Pouring média a akrylových barev vykouzlíte krásné a velmi inspirativní abstrakce na plátno nebo desku. Naředěné akrylové barvy se smíchají speciálním ředidlem (Pouring médiem) do jednoho kelímku a následně lijí na plátno. Tvůrce může používat různé pomůcky, přes které barvy lije. Existuje nepřeberné množství technik, jak barvy vylít. Dalších zajímavých efektů docílíme přidáním pár kapek silikonového oleje, který nám v malbě bude vytvářet bubliny nebo oka.

I když je tato technika velmi snadná, přesto má své specifika a různé způsoby, díky kterým docílíte zajímavé efekty

(nikdy nevytvoříte dva stejné obrazy ). Tato výtvarná technika si získává stále větší oblibu.

Připravili jsme pro vás dva kurzy, které se budou konat  - v DOMĚ UMĚNÍ
na nám. Přemysla Otakara II., 38, ČB ve čtvrtek 16.11.

Přijďte si vytvořit 2 abstraktní obrazy, které můžete věnovat i jako dárek.

Cena za Tvořivou dílnu je pro členy Klubu Aktiv 120 Kč a 200 Kč pro ostatní

V ceně je započteno 2 ks malířského plátna, akrylové barvy, gumové rukavice a další potřeby.

Nepotřebujete nic, než zástěru nebo ochranu vašeho oblečení od ušpinění barvami. Oblečte se tak, aby vám případná skvrna na šatech nezkazila náladu, protože akrylové barvy nejdou dobře vyprat .

Pokud budete chtít, budete si moci vytvořit za cenu prázdného malířského plátna další obrazy těchto velikostí:

Přihlaste se laskavě pomocí webového formuláře níže:

Pokud byste se chtěli seznámit i s dalšími technikami lití akrylových barev můžete se podívat na videa na odkazu níže:

Podívejte se na krátkou videoukázku níže:

Ukázka 20 různých technik lití akrylových barev  v deseti minutách

Jednoduché základní vylití pouze tří barev - černá, červená a bílá

Úplný základ použití akrylových barev s přidáním silikonu - modrý tón obrazu

Vytvoření mikro buněk pomocí silikonu a horkovzdušné pistole

Použití 3 barev, silikonu a horkovzdušné pro vytvoření velkého počtu buněk

Použití silikonu a horkovzdušné pistole pro vytvoření velkého počtu buněk

Převrácený kelímek porovnání se silikonovým olejem a bez oleje

Základní lití dvou kelímků současně