Festival "JIŽNÍ SVÉRÁZ" zahájení 17.5. 16h náplavka ČB

Divadelní festival Jižní Svéráz shání své dobrovolníky - staňte se součástí největší kulturní události léta a nahlédněte do divadelního zákulisí! Co je festival Jižní Svéráz?

Festival Jižní Svéráz je unikátní site–specific divadelní festival, který v sobě propojí sílu Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028, Jihočeského divadla, Malého divadla, Rezi.dance Komařice a Divadla Continuo.

Festival nabídne jedinečný zážitek propojující divadlo a tajemnou atmosféru neobvyklých míst. Diváci se stanou součástí poutavých příběhů, které ožívají na neočekávaných scénách. Už samotné zahájení a každé představení zve ke společnému objevování, vytváří prostor pro nečekaná překvapení a umožňuje účastníkům prozkoumat své vlastní emoce a myšlenky.

Festival bude v roce 2028 jednou z hlavních akcí Evropského hlavního města kultury. V roce 2024 pořádáme festival poprvé a sháníme dobrovolníky, kteří chtějí být součástí něčeho velkého už od začátku!

Co dobrovolníci získají?

Nové zkušenosti, kontakty a znalosti o tom, jak divadelní svět/produkce funguje –  stanou se členy přípravného týmu, který jednotlivá představení organizuje a nakouknou do divadelního zákulisí.  Za pomoc nabízíme také jako poděkování lístky na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.

Chcete být u toho?

Stačí vyplnit oficiální registrační formulář zde:

Buďte součástí slavnostního zahájení nultého ročníku festivalu. Na co se můžete těšit?
Přijďte na zahájení unikátního site-specific divadelního festivalu, který propojí sílu Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028, Divadla Continuo, Jihočeského divadla a REZI.DANCE Komařice.

16.00 začátek akce
16:30–17:30 Bombarďák - koncert
17:30–18:00 Zahajovací proslovy, odplutí Jihočeské odysey Malého divadla
18:30–20:00 La Putyka band - koncert
20:00–21:00 DVA - koncert
21.00 konec
Doprovodný program (dílny pro děti) 16.00 - 20.00
Vstup na program zahájení (krom představení Jihočeská odysea) je zdarma.
Jižní Svéráz
Festival Jižní Svéráz nabídne jedinečný zážitek propojující divadlo a tajemnou atmosféru neobvyklých míst. Stanete se tak součástí poutavých příběhů, které ožívají na neočekávaných scénách. Každé představení zve ke společnému objevování, vytváří prostor pro nečekaná překvapení a umožňuje účastníkům prozkoumat své vlastní emoce a myšlenky. Jižní Svéráz není pouze festival, je to cesta plná příběhů, dobrodružství a překvapivých setkání, které zanechají nezapomenutelné vzpomínky a dojmy.
Více informací:
Bombarďák
Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.
La Putyka band
Je jich šest, ale hrají na dvanáct hudebních nástrojů.
Odkojila je pražská klubová scéna a dorostli v novocirkusové kleci Cirku La Putyka. Teď se derou ven, aby vás spolkly jejich melodie a rytmy nejen z představení, která dobyla svět.
DVA
Pro kapelu DVA mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“ – dvojice ve složení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem – právě proto se pro jejich hudbu vžilo označení „folklor neexistujících národů“.