10. 1. 2024 Filmový klub Aktiv zve na film "NAPOLEON"
od 13:30h CineStar IGY Pražská tř. 24, Č. Budějovice

Historický / Válečný / Životopisný / Drama / Akční / Romantický

USA / Velká Británie, 2023, 158 min (Director's Cut: 270 min)

Režie: Ridley Scott

Scénář: David Scarpa

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Martin Phipps

Hrají: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Rupert Everett, Tahar Rahim, Benjamin Chivers, Ludivine Sagnier, Ian McNeice, Matthew Needham, Ben Miles, Paul Rhys

Obsah filmu

Epické drama zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho vzestup k moci a vztah k životní lásce Josephine, a ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén jaké kdy byly natočeny. (Falcon)

Originální a osobní pohled na původ Napoleona Bonaparta (Joaquin Phoenix) a jeho rychlý, bezohledný vzestup na císaře. Pitva jeho návykového a často nestálého vztahu s manželkou a jedinou opravdovou láskou, Josefínou (Vanessa Kirby). (UhLee)

Více o filmu na ČSFD:

Hodnocení filmu:

ČSFD:      69%

IDNES      50%

Recenze a informace o filmu:

Kinobox

Kritiky

Komentáře a články k filmu:

Další projekce Filmového klubu budou:

24.1. Tancuj Matyldo

7.2.Umění jíst a milovat

21.2. Přišla v noci

6.3. Bod obnovy

20.3. Ferrari

10.4. Lítá v tom

Informace pro členy Filmového klubu Aktiv:

Vstupné pro členy  Filmového klubu na film  v kině CineStar  je OD BŘEZNA  2023  100,- Kč,

V kině CineStar na Pražské tř. jsme vám k dispozici před promítáním od 13:00 hod.

Členové FKA:

Platný průkaz člena filmového klubu noste s sebou na každé představení k předložení v pokladně kina.

Pokud jste tak již neučinili, uhraďte laskavě před zahájením projekce filmu členský příspěvek na rok 2023, který činí 100- Kč,

Noví zájemci o členství ve Filmovém klubu Aktiv si mohou před projekcí zakoupit průkazku člena FKA za 100,- Kč