15.11. Akademie zdraví s VZP "Učení jako celoživotní proces"

Jihočeská vědecká knihovna Lidická 1, Č.Budějovice

Slavnostní promoce posluchačů Univerzity třetího věku v Praze na České zemědělské univerzitě

Vážení přátelé

zveme Vás na přednášku Akademie zdraví s VZP, která se bude konat

ve středu 15. listopadu od 14 hod. v Jihočeské vědecké knihovně Lidická 1, ČB.

Mgr. Yvona Majerová Štěpanyová bude přednášet na téma

Učení jako celoživotní proces

V minulosti bylo učení vnímáno jako proces, který zkončil dosažením určitého stupně vzdělání, například maturitou nebo vysokoškolským diplomem.

Svět se neustále mění a nové technologie a poznatky vyžadují, abychom se dokázali přizpůsobit.

V dnešní době je však jasné, že učení je důležité pro každého, bez ohledu na věk, vzdělání nebo profesní kariéru.

Je to cesta k osobnímu rozvoji, úspěchu a spokojenosti, ovlivňuje fyzické, mentální a sociální zdraví.

Pomůže snižovat riziko demence a Alzheimerovy choroby a zlepšit kognitivní funkce.

Může to být prostřednictvím kurzů, online kurzů, dobrovolnictví nebo prostě tím, že se budete o svět kolem sebe zajímat a zkoušet nové věci.

Učení v každém věku

- zlepšuje kognitivní funkce a zpomaluje proces stárnutí mozku, aktivuje mozek a pomáhá mu zůstat v kondici

- zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost rozhodování

- zvyšuje sebevědomí a pocit štěstí

- pomáhá objevit nové koníčky a zájmy

- zlepšit sociální interakce a zapojení do společnosti

. pomáhá seniorům zůstat v kontaktu s moderním světem a naučit se nové dovednosti

Zároveň se v přednášce budeme věnovat tématu překážek v učení a jak je rozpoznat a zvládnout.

Program přednášky bude doplněn možností zvážit se na speciální váze, která z těchto hodnot  "určí" váš biologický věk

a složení těla (svalová tkáň, voda, tuk) a dá doporučení – vše orientačně.

VIDEA NÍŽE VÁM MOHOU OSVĚTLIT NĚKTERÉ PAMĚŤOVÉ METODY