Jan Pihera držitel nového českého rekordu!

Datum přidání: Aug 25, 2012 12:40:23 PM

Hanbiker  Jan Pihera vyhrál závod handikepovaných  sportovců z Vrchlabí na Zlaté návrší. - Vrchlabí (Trutnovsko) 18. srpna (ČTK) - Jedenáct handicapovaných na speciálních kolech na ruční pohon dnes změřilo síly na třicetikilometrové trati z Vrchlabí na Zlaté návrší. Závod s převýšením tisíc metrů dokončilo devět z nich. ČTK o tom informoval organizátorů Tomáš Pouch.

Akce začala v 10:00, kolem 16:00 do cíle dojela poslední cyklistka. "Velmi se to povedlo, lidé sportovce podporovali. Povedlo se i počasí, v horách není takové horko jako v nížině a foukal chladný vítr. To bylo pro závodníky příjemné, ale samozřejmě se zapotili," uvedl Pouch.

Nejrychlejší čas zajel Jan Pihera z Českých Budějovic, a to dvě hodiny a osm minut, což je nový rekord. Nejrychlejší čas mezi ženami zajela Hana Horálková. Trať ujela za 4:43.

Jízda na speciálních ručně poháněných kolech je fyzicky velmi náročná. Účastníci startovali v pravidelných intervalech. Každý z nich byl monitorován pomocí GPS lokátoru.

Organizátorem akce je občanské sdružení Černí koně, které se zaměřuje na cyklistiku handicapovaných. Třetím rokem organizuje Český pohár a Mistrovství ČR v horské cyklistice a jako jediní na světě i kategorii horské ruční kolo.

Hlavním cílem je propojení cyklistiky s cyklistikou handicapovaných. Černí koně dále zavedli první bezplatnou půjčovnu speciálně upravených kol pro handicapované.

Jan Pihera je členem Klubu Aktiv a k jeho vítězství mu blahopřejeme!

Honza je rovněž fotografem a tak si můžete prohlédnou zachycenou atmosféru z tohoto závodu na fotogalerii rajče.