Pozvánka na představení sborníku Památky jižních Čech 11.2.

Datum přidání: Feb 10, 2019 11:49:13 AM

Sborník, který již tradičně přináší rozsáhlejší studie i kratší informativní zprávy o pestrém památkovém fondu v Jihočeském kraji, vydává Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. Je dílem kolektivu autorů Veroniky Babické, Jiřího Blocha, Vojtěcha Brože, Martina Gažiho, Dagmar Geršlové, Davida Javorského, Jarmily Hansové, Jiřího Havlice, Romana Lavičky, Jana Müllera, Ivana Sámela, Ivy Steinové, Michaely Špinarové, Jany Štorkové, Michaely Trojákové, Jana Vojtěchovského a Martina Zemana.

Přivítání knihy bude mít formu sledu krátkých přednášek. Těšit se můžete na příspěvek Vojtěcha Brože, kastelána zámku Vimperk, který vás seznámí se objevem renesanční zámecké kuchyně ve vimperském horním zámku, Jiří Havlice představí výsledky nejnovějších archeologických výzkumů na zámku ve Vimperku a v přilehlých zahradách, které probíhaly v letech 2016–2018, Martin Gaži pohovoří o zániku malebné písecké Portyče, jak se říkalo předměstí s křivolakou zástavbou drobných domků při březích řeky Otavy. O některých významných restaurátorských akcích na jihu Čech promluví Roman Lavička.

Knihu lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 250,- Kč v knihovně NPÚ na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích, od 15. 2. 2019 také v e-shopu NPÚ.

Akce je přístupná veřejnosti, vstup je volný.

Více informací na www.npu.cz/uopcb

Těšíme se na Vaši návštěvu.

S pozdravem

Bc. Eva Neprašová

asistentka ředitele

koordinační, projektový a programový pracovník

NPÚ  Vás zve na přivítání devátého pokračování sborníku Památky jižních Čech, které se koná 

v pondělí 11. února 2019 v 16.30h v přednáškovém sále Národního památkového ústavu na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích.