Vítejte na stránkách zdravotního a kondičního cvičení

Zveme vás do zrcadlového sálu Sokolovny na Sokolském ostrově v Č. Budějovicích 

Pro starší dospělé je cvičení a pohyb nesmírně zdravé. POHYB JE ŽIVOT!! Pravidelná pohybová aktivita je zásadní činost pro udržení zdraví a vaší kondice.  Když začnete s pohybem v pozdějším věku, eliminujete tím riziko vzniku osteoporózy, Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby a celkově zmírníte příznaky stárnutí.

Podle časopisu Senior Health fyzická aktivita a pravidelné cvičení pomáhají předejít nebo oddálit vznik řady onemocnění. Dokonce lidé s artritidou, onemocněním srdce, cukrovkou, vysokým krevním tlakem či poruchami koordinace mohou z pohybové aktivity vytěžit mnoho pozitivního a tím zkvalitnit svůj život. Přičemž se počítá i chůze, práce na zahrádce, procházky se psem či používání schodů místo výtahu. Člověk nikdy není dost starý na to, aby mohl začít s pravi-delným cvičením. S věkem přicházejí problémy vznikající v důsledku opotřebení organismu nebo vedení nesprávného životního stylu. 

Pravidelný pohyb = (zadýchat se a zapotit) je šance na změnu k lepšímu a plnohodnotnému životu!

Dobrou kondici si můžete udržovat při pravidelném cvičení s Klubem Aktiv  v našich lekcích kondičního a zdravotního cvičení. Tak jako v uplynulém období, i tentokrát budeme zdravotní cvičení financovat sami. 1 lekce cvičení (60 minut) stojí 60,- Kč. Sebou si vezměte ručník nebo deku na podložku, která je v tělocvičně k dispozici. Níže je uvedený rozvrh a zaměření cvičení tří cvičitelek. Můžete si vybrat nebo chodit na všechny. 

Úterý 9-10 h. Zdravotního cvičení s Kateřinou Žižkovou 

Naše lektorka nabízí cvičení, kterým předcházíme tuhnutí svalů v oblasti zad, bolestem páteře a kloubů, zlepšíme svou pohyblivost. Cvičení můžeme provádět i v domácím prostředí. Je vhodné pro všechny, kteří chtějí začít pravidelně cvičit. 


 


Úterý 10-11 h. Relaxační cvičení s Irenou Mikeskovou

Lektorka Irena Mikesková nabízí všestranné, jednoduché a příjemné cvičení, vedoucí ke zvýšení psychické odolnosti, protažení a posílení svalů, zlepšení celkové rovnováhy a schopnosti koncentrace s prvky z Pilates, Tai chi...apod. Moderní tréninkový systém založený na přirozeném pohybu bez doskoků a zatížení kloubů. Cvičíme s váhou a odporem vlastního těla, protahujeme a posilujeme všechny partie. Cvičení bude doprovázet relaxační hudba.Čtvrtek 9-10 h. Cvičení se Stáňou Černou 

Lektorka Stáňa Černá nabízí cvičení při relaxační hudbě, kterým předcházíme tuhnutí svalů v oblasti zad, bolestem 

páteře a kloubů, zlepšíme svou pohyblivost a celkovou fyzickou kondici. Při cvičení se využívá váha vlastního těla.

Pro některé partie těla budou využívány prvky z jógy (pozdrav slunci), čínských cvičení (osm brokátů) i kalanetiky.

Pravidelné cvičení je šance na změnu k lepšímu a kvalitnějšímu životu!

To je dost významný důvod, pro který se vyplatí žít aktivně v každém věku.

Zdraví Jana Hartvichová

klubaktiv@gmail.com

Kateřina Žižková

Stáňa Černá