Pozvánka do kavárny POTMĚ nám. Přemysla Otakara II. Č. Budějovice 24. - 27. 8. 2023

Prožít chvilku jako nevidomý a pomoct dobré věci můžete tento týden v Kavárně potmě na českobudějovickém náměstí

Vážení přátelé,

do  neděle 27.8. máte mimořádnou příležitost dát si kávu před radnicí na nám. Přemysla Otakara II., v mobilní kavárně POTMĚ. 

Návštěvníci si vychutnají ničím nerušenou kávu či další nápoje, které jim připraví zrakově postižený personál. Svou návštěvou přispějete na pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Kromě toho si odnesete jako vzpomínku na čas strávený potmě i světluščí hrneček s logem.

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je každý den od 9.00 do 20.00, polední přestávka je 13-14 hod. poslední den se kavárna uzavírá v 15.00h.


V Kavárně potmě se zrakově postižený personál o návštěvníky postará, usadí je ke stolu a připraví pro ně kávu, pivo  či jiné nápoje z nabídky. Návštěvou každý přispěje do sbírky Světluška na pomoc nevidomým dětem i dospělým a jako památku na nevšední zážitek si bude možné odnést hrneček s logem.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 Světluška pomáhá  zrakově postiženým jak nepřetržitou finanční pomocí, tak i pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Návštěva Kavárny POTMĚ patří k neotřelým zážitkům.

Běžné vstupné do kavárny je 200 Kč. V této ceně je 1 nápoj, např. káva nebo pivo alko i nealko, čaj nebo džus. Každý návštěvník kavárny dostane kelímek na nápoj. Další nápoj si můžete zakoupit za 50 Kč.

Pro členy našeho spolku jsme sjednali zvýhodněné vstupné 100 Kč, při společné návštěvě kavárny. Dopoledne od 9 nebo od 10 hod. Tou dobou je v kavárně volněji a personál se nám bude věnovat Může pro nás připravit interaktivní  speciální poznávací program.

Počet míst v kavárně je omezený. Přihlaste se proto prosím pomocí přihlašovacího formuláře:


Rezervace místa Káva se Světluškou v Kavárně POTMĚ 

Kavárna POTMĚ je unikátní koncept plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení již od roku 2006. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem, hmatem, a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život.

Výtěžek putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Kavárna POTMĚ získala v průběhu jara a léta 2019 novou, modulární a mobilní podobu, jíž navrhla designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, o interiér se postarala IKEA.