Cena senior roku

Datum přidání: Oct 02, 2019 6:36:4 AM

Do Zlaté síně SenSenu vstoupil chirurg Pavel Pafko, 

titulem srdcařka byla oceněna Jana Hartvichová z Klubu Aktiv, 

seniorkou roku je Lidmila Pekařová

Nevadí, že už dávno překročili střední věk, stále se radují ze života a elán šíří i do svého okolí. Výjimečné seniory a seniorské kluby z celé republiky ocenil již posedmé projekt SenSen (Senzační senioři). Seniorkou roku 2019 se stala Lidmila Pekařová z Pardubic, první místo v kategorii Nejlepší klub získalo Společenství vdov a vdovců ze Zlína. Do Zlaté síně SenSenu vstoupil chirurg Pavel Pafko.

Cenu Senior roku vyhlašuje projekt SenSen Nadace Charty 77 a jejím cílem je upozornit širokou veřejnost na nejstarší spoluobčany, kteří i přes svůj věk zůstávají aktivní, zapojují se do dění kolem sebe a obětavě a nezištně pracují pro druhé. Letos nezávislá porota vybírala z celkem 104 nominací. Výjimečné jednotlivce i spolky navrhovaly seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy i stálé kulturní a sportovní organizace.

„Vybírat z více než stovky nominací nejlepší jednotlivce a kluby bylo opravdu těžké, ocenění by si zasloužil snad každý z nominovaných,“ říká ředitelka nadace Charty 77 Božena Jirků. A dodává: „Aktivita seniorů v celé republice mě nepřestává překvapovat. Jestli jsme k tomu projektem SenSen alespoň trochu přispěli, je to jedna z nejlepších aktivit, která se nadaci povedla.“

Patronát nad Cenou Senior roku převzala i v letošním sedmém ročníku herečka a filantropka Simona Stašová. Vyhlášení laureátů proběhlo 30. září v Pražské křižovatce v Praze. Slavnostním ceremoniálem provázela herečka a moderátorka Tereza Kostková a odpoledne zpestřilo hudební vystoupení folkové skupiny Spirituál kvintet.

Podívejte se na další fotografie ze slavnostního předání cen.