Pozvánka na VII.sportovní hry seniorů Strakonice ÚT 12.9.

Zveme vás na VII. sportovní hry seniorů ve Strakonicích v Panské zahradě, které se budou konat  v úterý 12. září 2023.  

Do Strakonic pojedeme vlakem odjezd z nádraží Č. Budějovic 8: 04h . Dopoledne si prohlédneme Strakonický hrad 

Začátek ve 13:00h. Vstup zdarma.

Účastníci budou soutěžit v následujících kategoriích: A)ženy,  B)muži

60-70 / 70-80 / nad 80 let

Disciplíny JEDNOTLIVCI : 

Pěkné ceny pro vítěze. Doprovodné programy, hrát budou VV Band Váchovi.

Přihlaste se laskavě pomocí online přihlášky níže 

PŘIHLÁŠKA NA SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ STRAKONICE 12.9.

Strakonické muzeum a hrad prošly mezi lety 2018 – 2022 rozsáhlou rekonstrukcí v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Šlo o rekonstrukci objektů ve vlastnictví Jihočeského kraje za 140 mil. Kč z evropských finančních zdrojů, státního rozpočtu a rozpočtu Jihočeského kraje.

V rámci rekonstrukce byly renovovány objekty hradu a vybudovány jedinečné expozice dud a dudáctví, historie textilní výroby, zbraní a motocyklů značky ČZ, loutek a Suverénního řádu maltézských rytířů. Důležitou součástí rekonstrukce bylo také zajištění návštěvnické infrastruktury, infrastruktury pro kulturní vyžití a technické zázemí muzea. Nechyběla ani záchrana poškozených unikátních nástěnných maleb ze 13. a 14. stol. v kapitulní síni a ambitech, odstranění havarijního stavu stěny objektu hradního paláce a restaurování kamenných prvků na všech projektem dotčených objektech. V hradním paláci vznikly dva nové sály určené pro přednáškovou a edukační činnost muzea. A nové prostory získala i knihovna s badatelnou. Celková rekonstruovaná plocha dosahuje cca 2300m2.

Díky dalším dvěma projektům došlo také k záchraně sbírkových předmětů, které nutně potřebovaly zásah restaurátorů. Většina předmětů je vystavena v nových expozicích.

Panská zahrada ve Strakonicích

Park lazený do přírodního stylu (dřevo, kámen). Většina použitého dřeva pochází ze stromů, které se ve městě Strakonice musely vykácet (beersety u ohniště, palisády, ploty).

Panská zahrada ve Strakonicích prošla v roce 2021 rozsáhlou rekonstrukcí a revitalizací. 31. 07. 2021 proběhlo slavnostní otevření. V tomto roce se bude areál používat pouze pro účely naplánovaných akcí. Od podzimu budou probíhat další úpravy a zvelebování a v roce 2022 se otevře naplno a to jako sezónní relaxační a zábavní zóna. MěKS Strakonice zde pořádá akce pro všechny věkové kategorie.

Nastálo bylo vybudováno: Dřevěná stage, altán se sezením pro minimálně 120 lidí, dřevěné beersety kolem velkého kamenného ohniště se sezením minimálně pro 70 lidí, vyhlídka s pár dalšími přírodními lavicemi, stánek lazený do přírodního stylu, gril. 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/panska-zahrada-ve-strakonicich