Pozvánka na cyklovýlet do Halámek 22. 6.

Milí přátelé cyklisté,

na čtvrtek 22.6. nás pozval Radim Kotěra k posezení a pobavení na jeho chalupě nedaleko přechodu v Halámkách. Dojedeme vlakem do Českých Velenic. Radim nás bude čekat v Českých Velenicích odkud už pojedeme na kolech. Cestou můžeme navštívit Freeshop a levně nakoupit, zastavíme se také na koupání v zatopené pískárně.

Na chalupě nás budou čekat buřty na opečení a tekuté občerstvení.

Vlak odjíždí z nádraží v Č.B.v 10.10 hod. Přijďte včas. Zpět do Č.B. můžeme jet z nádraží v Nových Hradech. Odjezdy vlaků jsou v 15.15 ,16.15, 17.15.

Těší se na vás Radim, Jitka, Iva

Klikni a vyplň přihlášku!

Obec Halámky

Halámky (německy Witschkoberg) jsou obec v okrese Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji. Žije v nich 175[1]obyvatel.

Charakteristika obce

Obec leží na východním břehu řeky Lužnice, při silnici z Třeboně do Schremsu. Je zde silniční hraniční přechod Halámky – Gmünd – Nagelberg mezi Českem a Rakouskem.[4]

Historie

Jedná se o mladší obec, založenou dřevaři a uhlíři okolo roku 1730. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1770. Mimo práce v okolních lesích, které vlastnil maďarský hrabě Pálffy, se lidé živili výrobou košíků a opálek. Problémem bývalo cestování. Na druhé straně řeky, ve vzdálenosti 1,5 km byla od roku 1870 železniční zastávka Německé, ale překonat 400 m bažin a ramen řeky býval problém, protože most přes řeku byl postaven mnohem později.

Celé katastrální území původně dolnorakouské obce bylo k někdejšímu Československu připojeno až 31. července 1920 jako součást tzv. Západního Vitorazska, a následně v rámci Čech začleněn do soudního okresu Třeboň stejnojmenného politického okresu. V letech 1938 až 1945 byla obec v důsledku uzavření Mnichovské dohody přičleněna k nacistickému Německu.[5]

zdroj dat: https://www.wikiwand.com/cs/Hal%C3%A1mky

S námi se dostanete do Červeňáku !

Pískovna Halámky