Rozhlas Č.  Budějovice zve na den otevřených dveří  20. 5. 

Zákulisí Českého rozhlasu České Budějovice můžete poznat v sobotu 20. května. Den otevřených dveří nabídne prohlídky studií, setkání s moderátory a tvůrci pořadů, hudební vystoupení i program pro děti.

Den otevřených dveří se uskuteční opět po roce. „Letošní ročník by měl být příjemným dnem pro celou rodinu, program jistě potěší všechny generace. Začínáme v deset hodin dopoledne, ale pro nedočkavé návštěvníky, kteří dorazí dřív, bude už od půl desáté otevřená rozhlasová kavárna,“ zve marketingová specialistka Anna Pospíšilová.

S rozhlasáky se setkáte při komentovaných prohlídkách budovy a studií, ale třeba také při posezení v kavárně nebo během programu ve studiovém sále:

„Komentované prohlídky začínají každou půlhodinu a zavedou návštěvníky také do rozhlasového archivu, kde jsou i záznamy z doby před 78 lety, kdy českobudějovický rozhlas začal vysílat. Lidé si poslechnou třeba první originální nahrávku Bedny od whisky Mikiho Ryvoly, dozvědí se, co dříve bylo nutné pro vysílání, nahrávání a střih, což je oproti dnešní digitální době hlavně pro mladší generaci těžko představitelné,“ popisuje Anna Pospíšilová.

Během prohlídek se návštěvníci zastaví i přímo ve studiu během živého vysílání, moderátoři jim ukáží, co všechno musí každý den při své práci zvládat. Další zastávka ve zvukové režii přiblíží, jak vzniká literární rozhlasový pořad.

Pro děti je připravený program v činoherním sále, vyzkoušejí si hru se zvuky, textem a svým hlasem. Bude tu čekat také rozhlasový fotokoutek a kvíz.

V rozhlasové kavárně se můžete nejen občerstvit, ale také si prohlédnout výstavu, která vznikla k významnému výročí 100 let vysílání Českého rozhlasu. To připadá právě na letošní rok.

Program v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů potrvá do 16 hodin. Vstup je zdarma.