Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo inscenace  "BAČKOROVÉ"

V anketě Jihočeská Thálie 2019 vyhodnocena jako nejoblíbenější divácká inscenace roku.

Učitelka Anna žije se svým druhým manželem v malém bytě. Peněz není nazbyt, ale jsou spolu šťastní. Jenže pak je z vězení náhle propuštěn Annin první manžel, který, jak se ukázalo, byl odsouzen omylem. Teď nemá kam jít, a tak se pochopitelně vrací do svého. Jenže v jeho pantoflích už se zabydlel manžel číslo dvě! Začíná absurdní soužití bez vyhlídky na změnu. Muži se mohou zabít nebo – skamarádit. A pak se objeví ještě jedna žena…

Upozorňujeme diváky, že v představení se kouří. 

Více informací na webu https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2325-backorove

Představení trvá 2 hodiny 10 minut

PŘIHLÁŠKA DOBROVOLNÍKA FESTIVALU JIŽNÍ SVÉRÁZ 

Jihočeské divadlo festival "JIŽNÍ SVÉRÁZ"

Jihočeské divadlo se stalo hrdým partnerem projektu České Budějovice – Evropské hlavní město kultury 2028. Klíčovou vizí konceptu Českých Budějovic je tzv. permakultura – vize propojení všech složek kulturního života včetně sfér vzdělávání, sociální péče nebo veřejného prostoru a jejich rozvoj v duchu udržitelnosti a péče. Více než 50 programových linií, které zde již od příštího roku začneme realizovat, má významnou evropskou dimenzi, a proto vás zveme na nultý ročník unikátního bienále „South Specific“ (Jižní Svéráz), zaměřeného na zážitkové a imerzní divadlo v netradičních prostorách po celých jižních Čechách.

Unikátní site-specific divadelní festival propojí sílu Divadla Continuo, Jihočeského divadla a REZI.DANCE Komařice

Festival Jižní Svéráz nabídne jedinečný zážitek propojující divadlo a tajemnou atmosféru neobvyklých míst. Stanete se tak součástí poutavých příběhů, které ožívají na neočekávaných scénách. Každé představení zve ke společnému objevování, vytváří prostor pro nečekaná překvapení a umožňuje účastníkům prozkoumat své vlastní emoce a myšlenky. Jižní Svéráz není pouze festival, je to cesta plná příběhů, dobrodružství a překvapivých setkání, které zanechají nezapomenutelné vzpomínky a dojmy. 

více informací na webu https://www.jihoceskedivadlo.cz/clanky/920-jizni-sveraz-2024

Jihočeské divadlo opera "Lazebník sevilský"

Komická opera ve svébytném stylu bonvivána Gioacchina Rossiniho, vycházející z italského bel canta, dějově předcházející Mozartově Figarově svatbě. Jiskřivé árie, u nichž si budete podupávat nohou a ještě dlouho vám budou znít v hlavě. Díl první: jak mazaný lazebník zoufalému hraběti ke krásné hraběnce pomohl. 

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2708-lazebnik-sevillsky


Jihočeské divadlo opera "KOMENSKÝ"

Zbrusu nová opera držitele dvou Českých lvů Jana Jiráska, zkomponovaná na objednávku Jihočeského divadla, vás filmovou rychlostí provede neklidnou Evropou 17. století. A zde, na pozadí válečných bouří a požárů, spatříte jeden z nejhlubších lidských příběhů, jaké naše dějiny znají. O tom, jak v labyrintu třicetileté války, morových ran, náboženské netolerance, osobních tragédií a života v emigraci najít ráj srdce. Chcete o inscenaci vědět víc? Zajděte si na náš lektorský úvod. Začínáme půl hodiny před představením. 

Už nyní si však můžete přečíst zážitkový obsah inscenace. Najdete v něm spoustu zajímavostí s odkazy a můžete se tak na představení už nyní příjemně naladit. Udělejte si s operou život ještě hezčí, než je! Můžete si také poslechnout podcast s autorem hudby Janem Jiráskem. 


Jihočeské divadlo "Noc divadel 2024"

Grandiózní narozeninová párty Bedřicha Smetany Premiéra 23. 3. 2024

Bedřichu Smetanovi je 200 let! Chcete projít divadlo skrz na skrz a v každém jeho zákoutí zažít něco neobvyklého? Královsky se pobavit, tančit a poslouchat Malé divné pohádky pro velké? V tom případě si nenechte rozhodně ujít Noc divadel. Rozjedeme taneční workshop, netradiční formou odehrajeme všech osm Bedřichových dokončených oper, v klubu Ateliéru 3D vás proměníme v dirigenty a pro všechny dospělé, kteří neusnou bez pohádky na dobrou noc, uvedeme Velmi divné pohádky skoro až po 22 hodině na studiové scéně Na Půdě. 

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2789-noc-divadel-2024

 Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

Doktor Burke je vlastenec, člověk plný ideálů a lásky k bližním. Ale jenom do chvíle, než se jeho životní jistoty otřesou v základech. Vystaven riziku změny a nepohodlí se začne bránit všemi dostupnými prostředky.

Slavná komedie z šedesátých let byla přeložena do čtrnácti jazyků a hrála se ve většině evropských zemí. Smočkův brilantní jazyk a originální humor nestárne.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2697-podivne-odpoledne-dr-zvonka-burkeho

Jihočeské divadlo "opera Jakobín"

Vyprávění o lásce k hudbě, která dokáže překonat strach z neznámého, a jak se díky ní mohou mezi lidmi i po dlouhých letech narovnat křivdy a napravit vztahy. Český příběh s historickým pozadím Velké francouzské revoluce podaný s láskou, hlubokým citem, ale i s laskavým humorem.

Už nyní si však můžete přečíst zážitkový obsah inscenace. Najdete v něm spoustu zajímavostí s odkazy a můžete se tak na představení už nyní příjemně naladit. Délka představení je 190 minut včetně dvou přestávek.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2707-jakobin

Jihočeské divadlo "Slečna vdova"

Živý a energický příběh, který vás bude bavit po celý večer a každou minutu vás překvapí nečekaným vtipným zvratem, a to i v případě, že nejste zrovna milovníky komedií s Oldřichem Novým. Inteligentní humor a oblíbené tváře činohry, opery i baletu v jeden večer na jednom jevišti se postarají o to, že vaše bránice dostanou pořádně zabrat. Chcete o inscenaci vědět víc? Zajděte si na lektorský úvod. Začínáme půl hodiny před představením. Vstup na lektorské úvody je zahrnut v ceně vstupenky. Už nyní si však můžete přečíst zážitkový obsah operety. Najdete v něm spoustu zajímavostí s odkazy a můžete se tak na představení už nyní příjemně naladit. Udělejte si s operou život ještě hezčí, než je!

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2507-slecna-vdova

Jihočeské divadlo "Bačkorové

V anketě Jihočeská Thálie 2019 vyhodnocena jako nejoblíbenější divácká inscenace roku. Učitelka Anna žije se svým druhým manželem v malém bytě. Peněz není nazbyt, ale jsou spolu šťastní. Jenže pak je z vězení náhle propuštěn Annin první manžel, který, jak se ukázalo, byl odsouzen omylem. Teď nemá kam jít, a tak se pochopitelně vrací do svého. Jenže v jeho pantoflích už se zabydlel manžel číslo dvě! Začíná absurdní soužití bez vyhlídky na změnu. Muži se mohou zabít nebo – skamarádit. A pak se objeví ještě jedna žena…

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2325-backorove

Jihočeské divadlo "Vlastníci" 

Střecha potřebuje kompletní renovaci, protože padají tašky a ohrožují chodce. Světlíky hnijí. V domě není výtah a nutně se musí udělat nový plynový rozvod. A ve fondu oprav je všehovšudy sto padesát tisíc. Takže návrh na odprodej půdních prostor se zdá být skvělým řešením. Ale ouha, názory členů SVJ se výrazně rozcházejí… Cenami ověnčená hra odhaluje na půdorysu domovní schůze o naší společnosti mnohem víc, než by nám bylo milé.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2326-spolecenstvo-vlastniku


Jihočeské divadlo balet Popelka

Zveme vás všechny na taneční představení pro celou rodinu a to na balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva. Tento balet patří mezi nejslavnější a nejoblíbenější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii bývalý vedoucí choreograf Národního divadla v Praze Petr Zuska. Po předchozí velmi úspěšné spolupráci s baletním souborem  JČD nyní přichází s nabídkou nové klasiky, určené pro celou rodinu. Premiéra se uskuteční v sobotu 4. 2. 2023 od 19:00 hodin v DK Metropol. 2.premiéra následuje v neděli 5.2. 2023 tentokrát od 16:00 rovněž v DK Metropol. Krásnou hudbu Sergeje Prokofjevova uslyšíte v podání orchestru Jihočeského divadla.