Divadlo Lucie Bílé, Karlova 186/8, Praha 1

Jen pravdu drahý NE 14.4. 15h

Osoby a obsazení

Michel   Jan Čenský
Laurence  Dana Morávková
Paul  Josef Carda
Alice Štěpánka Křesťanová
   
Režie  Antonín Procházka
Překlad  Michal Zahálka
Scéna  Renata Štefková
Kostýmy  Lenka Polášková

Délka představení ca 80 minut bez přestávky

Brilantně rozehraný příběh čtveřice Pařížanů a jejich (ne)bezpečných vztahů. Michel musí lhát, protože jinak nedokáže ustát situaci, v níž už půl roku podvádí manželku s Alicí, ženou svého nejlepšího přítele Paula. Naštěstí mají dokonalý systém, takže na jejich poměr nikdo nemůže přijít a tudíž nikomu nepůsobí žádnou bolest. Jednou ale systém poruší a Michelova žena Laurence jako by začínala něco tušit.
A co když na všechno navíc ještě přijde Paul? Anebo je to ještě úplně jinak? Michel ani trochu není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit. A události naberou nečekaný spád...

Florian Zeller je nejhranější francouzský dramatik současnosti. Jeho skvělá komedie o nevěře a „umění“ lhát má v sobě cosi z tradice toho nejvyššího francouzského bulváru. Hlavní roli Michela psal autor přímo pro Pierra Arditiho, špičkového představitele pařížského komediálního herectví dneška. Původní inscenaci režíroval zkušený Patrice Kerbrat, který mj. režíroval i slavné původní uvedení Kumštu neboli Obrazu Yasminy Rezy, právě s Arditim v roli Yvana.

Na jednom jevišti se budou potkávat Jan Čenský s Danou Morávkovou jako manželé Michel a Laurence, Josef Carda jako Paul a Štěpánka Křesťanová jako Alice. Režie českého nastudování v překladu Michala Zahálky se ujal Antonín Procházka. 

Cena vstupenky 490,-Kč  Původní cena 590,- Kč, ušetříte 100, Kč Rezervujte si vstupenku ve formuláři níže

Umění není pravda, ale lež, která umožňuje poznat pravdu.
Pablo Picasso

Nikdy neříkej pravdu někomu, kdo si ji nezaslouží.
Mark Twain

S pravdou je to jako se ženou. Všichni s ní flirtují, ale málo kdo ji chce mít na krku celý život.
Jiří Žáček

Za války je pravda tak drahocenná, že ji musí vždy doprovázet tělesná stráž lží.
Winston Churchill

Od muže se dovíme pravdu, když mu odporujeme, od ženy, když s ní souhlasíme.
George Bernard Shaw

Proč lhát, když stačí mluvit pravdu, aby ti stejně nikdo neuvěřil?
Guy de Maupassant

Lež je hříchem jenom tehdy, když plodí zlo. Když koná dobro, je velkou ctností. Buďte tedy ctnostnější než kdy jindy. Musíte lhát jako ďáblové, nikoliv stydlivě,nikoliv projednou, nýbrž statečně a vždycky. Lžete, přátelé, lžete, já vám to příležitostně vrátím.
Voltaire