20. 12. od 10h představení  "Nepijte tu vodu"

Divadlo na Vinohradech

Tato hra WOODY ALLENA vám nabídne pořádnou dávku humoru aneb vše, co nechcete, aby se vám stalo jako turistům v rizikové zemi.

O hře   

S newyorským spisovatelem, komediografem, filmařem a hercem Woody Allenem (1935) se dobře a rádi bavíme už několik desetiletí. Právem patří k moderním klasikům scénického humoru. Brilantní komedii Nepijte tu vodu napsal Allen v polovině šedesátých let, ve světě rozděleném železnou oponou. Hra byla dvakrát zfilmována, Allen film ve své režii uvedl v roce 1994. Zajímavostí je, že tento zábavný film neztrácí na vtipu ani dnes.  Pro českého diváka je to navíc zajímavé tím, že je děj zasazen do Prahy.

V ovzduší studené války, kdy každé nedorozumění, i to komediální, může posloužit jako spouštěč otevřeného atomového konfliktu, se na americkou ambasádu v nejmenované totalitní zemi uchýlí rodina amerických turistů, pronásledovaných místními bezpečnostními složkami pro bizarní podezření ze špionáže. V přeplněném a obléhaném sídle velvyslanectví se za nepřítomnosti ambasadora do řešení hrozícího mezinárodního incidentu s nadšením, ale bez kompetencí pouští diplomatický personál ... Výbušná směs situační a konverzační komiky a autorovo pochopení pro lidské slabosti, balancující na laně napínavě rozvíjeného děje nad propastmi průšvihů, nás jako každá dobrá komedie léčí z případných obav a nejistot.

Režie:Juraj Deák

Překlad:Dana Hábová

Hudba:Ondřej Brousek

Obsazení

Velvyslanec Magee   Jan Krafka

Axel, jeho syn   Viktor Javořík

Kilroy, tajemník velvyslanectví   Otakar Brousek ml.

Burns   Petr Matyáš Cibulka

Kuchař   Jan Krafka

Walter Hollander, americký turista   Václav Vydra

Marion, jeho žena   Andrea Černá

Susan, jejich dcera   Kateřina Elizabeth McIntosh / Sára Rychlíková a další

Cena vstupenky je 170 Kč.

Komentovaná prohlídka Clam Gallasova paláce

Po skončení představení máme volné vstupenky na komentovanou prohlídku nově opraveného Clam-Gallasova paláce - barokní perly Prahy od 15h

Komentovaná prohlídka trvá cca 1 hodinu a  stojí pro návštěvníky 65+ 130 Kč . Poté se projdeme vánočním staroměstským náměstím. 

Předpokládáme odjezd vlakem z Prahy v 17:20h.