23.5.  14:00h "Don Juan a já"

Don Juan a já

Režie Hana Burešová   Dramaturgie Štěpán Otčenášek   Scéna Nikola Tempír   Kostýmy Andrea Králová   Hudba Jan Staněk

Komediální novinka dramatika a matematika René Levínského vznikla přímo pro naše divadlo, v úzké spolupráci s režisérkou Hanou Burešovou a dramaturgem Štěpánem Otčenáškem. 

Nekompromisně dokumentární příběh dnešního Dona Juana z Vysočan. Naléhavá sonda do reality, o níž nelze s jistotou tvrdit, že realitou je, neboť svět, který nás obklopuje, nás ve skutečnosti neobklopuje. To, co nás obklopuje, jsou jen platónské stíny na stěně jeskyně, z nichž umělá inteligence není než stínem, který vidíme právě teď. Don Juan a já je odrazem našich bytí v duši jazykového modelu, který sám o sobě není než plastickou siluetou lidského poznání v jazykové říši. V tomto smyslu je hra Don Juan a já v režii Hany Burešové s Michalem Isteníkem v titulní roli nespoutanou oslavou humoru a lásky.  

Následující text vytvořil jazykový model GPT4.

Vstupte do světa moderního Dona Juana, který ovládá umění svádění v digitální éře, ve světě sociálních médií a internetových seznamovacích aplikací. Jeho schopnost svádění je nepřekonatelná, ať už mluvíme o slovech, obrázcích nebo emotikonech. Don Juan, muž své doby, prahnoucí po nových technologických dobrodružstvích a vzrušujících online interakcích. „Miluji to vzrušení online lovu. Ale k tomu potřebuju neustále nové a zdokonalené algoritmy,“ prozrazuje s hrdostí i nedočkavostí, avšak nechává za oponou tajemství, jakými způsoby své technologické dovednosti využívá. Jde o osobní pohled na moderní svět, kde tradiční hranice mezilidských vztahů jsou rozostřeny rychlým postupem technologie.

Don Juan a já vás povede cestou zvědavosti, náklonnosti a otázek týkajících se místa technologie v našem každodenním životě. Je to kritický pohled na digitální éru, avšak s nostalgickým vzpomínáním na tradice minulosti. Objevte tento nový kousek, který kombinuje starou klasiku s moderními dilematy.

René Levínský, český dramatik a matematik, kombinuje svůj matematický zájem s uměním dramatu, čímž přináší nový rozměr tématům lidské touhy a vzájemné komunikace v digitálním věku. Společně s režisérkou Hanou Burešovou, se kterou sdílí historii úspěšných spoluprací, tvoří nezapomenutelný tandem, který oslovuje publikum svou jedinečnou kombinací stylů a přístupů.

Účinkují: 

Miroslav Zavičár

Jan Potrhal

Martin Matejka

Alfonz Oravec

Michal Isteník

Daniel John

Tomáš Turek

Josef Sulka

Jan Staněk

Karel Napolitano

Magdalena Zimová

Anna Ulmanová

Táňa Malíková

Eliška Dupačová

Kristýna Jedličková

Isabella Lilich


Cena vstupenky 100,-Kč  Rezervujte si vstupenku pomocí formuláře níže