5. 12. Pozvánka na besedu a autogramiádu 5. dílu knihy "PUTOVÁNÍ MĚSTEM ČESKÉ BUDĚJOVICE"  

Vážení přátelé,

zveme vás v úterý 5.12. od 9:00h do Jihočeské vědecké knihovny, Lidická 1 na besedu o Českých Budějovicích s Ing. Janem Schinkem

známým znalcem historie Č. Budějovic. Provede nás uličkami, dvorky a zákoutími nejmalebnější části města - Českou, Panskou, Hradební ulicí a Piaristickým náměstím. Těmto místům je věnován pátý a poslední díl jeho  Putování městem České Budějovice. 

Na besedě si budete moci zakoupit všech 5 dílů  za sníženou cenu 340,-  Kč (399,- Kč doporučená cena). Bonusem pro vás bude autogram autora.

Knihy budeme mít v omezené množství. Pokud o ně stojíte a nebudete moci na besedu přijít, rezervujte si knihy ve formuláři níže. Vyzvednout si je budete moci v sídle našeho spolku. 

REZERVACE KNIHY PUTOVÁNÍ MĚSTEM ČESKÉ BUDĚJOVICE 


Putování městem České Budějovice – 5. díl

Mezi nejmalebnější zákoutí města patří bezesporu Česká ulice s přilehlým Piaristickým náměstím a dále navazujícími uličkami Hradební a Panskou. Tato místa mají svého genia loci. I když neleží daleko od středu města, přece jako by se tu čas zpomalil a ze všech koutů na nás dýchala dávná i nedávná historie. Ne náhodou je tato část města v myslích budějovických obyvatel spojena s trhy konanými v poslední adventní neděli a v období Velikonoc. Domy, klášter, solnice, náměstíčko, to vše v nás vytváří klamnou idylu zašlých časů, kdy v zimě bylo všude hodně sněhu a v létě část obyvatel města propadala kouzlu vodních hrátek u dnešního slepého ramena, kdy v Rabenštejnské věži bydleli řemeslníci i se svými rodinami a po Vltavě pluly vory. Česká ulice, Panská, Hradební, Piaristické náměstí, všechna tato místa si jistě zasluhují zvláštní 5. díl Putování městem České Budějovice. Mají bohatou historii svázanou s pestrými osudy lidí, kteří zde bydleli, a svůj zvláštní půvab. Přestože čtenáře čeká 100 zastavení, úplně vše se do tohoto dílu, jak udává sám autor v předmluvě, nevešlo.


Česká ulice. Piaristické náměstí, Panská ulice

Česká ulice. Piaristické náměstí, Panská ulice