Pozvánka na besedou s Pavlou Koubek Slavětínskou
o životě v Ománu,  čtvrtek 14. září  10:00h
Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, Č. Budějovice 

Přijďte si poslechnout zážitky Pavly Koubek Slavětínské, která pracuje jako soukromý průvodce v Ománu

Opravdový klenot arabského světa.  Nekonečné prázdné pláže, tyrkysová voda, žhnoucí poušť a velbloudí karavany. Horské štíty, hluboké soutěsky, starobylá města, rušná tržiště, tajemná vůně kadidla. Mořské želvy, delfíni a plameňáci. Klid a vstřícné úsměvy lidí. Královna ze Sáby, námořník Sindibád i Tři králové. Nebe plné hvězd. Omán, plným názvem Sultanát Omán, je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, ležící na pobřeží při Arabském moři a Ománském zálivu. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saúdskou Arábií. 

Omán je krásná a bezpečná země. Nebojte se přijet sami a cestovat třeba pronajatým autem. Můžete se tu pohybovat téměř bez omezení, kempovat na pláži, spát pod širákem v poušti nebo v horách. Přesné a aktuální informace budete ale hledat těžko. Všechno se mění neuvěřitelně rychle, co bylo včera, dnes už neplatí.

Více informací o Ománu na Wikipedii

Pavla Koubek Slavětínská vystudovala obor španělština a němčina na pedagogické fakultě Jihočeské Univerzity. Pracuje jako průvodkyně, tlumočnice a překladatelka a v současnosti žije i s rodinou v Muscatu, hlavním městě Ománu. Strávila mnoho let v zahraničí, práce v cestovním ruchu jí zavedla do míst blízkých i vzdálených, včetně Španělska, Německa, Mexika, Brazílie, Karibiku, Indonésie nebo Indie. Pavla je oficiálním průvodcem s licencí a cestovatelům se snaží přiblížit Omán tak, jak ho znají místní lidé a lidé, kteří tam žijí a pracují. Baví jí dostávat se věcem pod kůži a postupně odkrývat jednotlivé vrstvy tak, aby se země před návštěvníky otevřela jako krásná zajímavá knížka. Má ráda tradiční kulturu, tajemné legendy a příběhy pouštních beduínů, voňavé kadidlo a orientální vykuřovadla, arabské parfémy a objevování nových míst, které zatím jen málokdo zná. V Ománu je jich zatím naštěstí spoustu. Je autorkou cestopisné knihy Omán – písek, růže, kadidlo .

Více informací o Pale Koubek Slavětínské

Kniha: Omán – písek, růže, kadidlo

První podrobná publikace o Sultanátu Omán v češtině. Zajímavé čtení před cestou, na cestu nebo jen tak, chcete-li poznat a pochopit tuto tajemnou zemi. Nedozvíte se jen CO a KDE, ale také PROČ a JAK.
Kniha je rozdělená do 5 kapitol: poušť, hory, moře, města a lidé. Na konci najdete samozřejmě také praktické informace a rady na cestu.

Autor: Pavla Koubek Slavětínská
- Autorka trvale žije v Ománu, je oblíbená průvodkyně a cestovatelka

- Texty nabité zajímavými aktuálními informacemi

- Inspirováno nejčastějšími dotazy cestovatelů

- Letitá osobní zkušenost: „insider view“

- Krásné barevné fotografie

Popis: česky, 168 stran, brožovaná, obálka lesklé lamino, 165 x 210 cm
Vydání: březen 2023, druhé aktualizované vydání
Cena: 375,- Kč

O cestě Tří králů a putování zlata, myrhy a kadidla

Příběh tříkrálový fascinuje lidi po staletí. Je plný tajemství, záhad a symboliky a zahalený do vůně myrhy a kadidla. Co všechno se skrývá za dobře známým příběhem o Třech králích, kteří přišli obdarovat malého Ježíška?

Proč přinesli právě zlato, myrhu a kadidlo

číst dále