Sherlock Senior

Datum přidání: Nov 05, 2020 6:44:28 PM

v roce 2019 se členové spolku Klub Aktiv zúčastnili v Jihočeské vědecké knihovně kurzu mediálního vzdělávání, SHERLOCK SENIOR, které uspořádala společnost SEZNAM, a.s.

Pokračování této úspěšné akce bylo pro vás připraveno na letošní září, mnozí z vás se přihlásili, ale z důvodu epidemických opatření byla akce zrušena. Rádi bychom vás pozvali na on-line kurz mediálního vzdělávání SHERLOCK SENIOR společnosti Seznam, který je zdarma.

Můžete si vybrat jen některé nebo všech pět témat. Každé téma je v rozsahu 90 minut a bude probíhat formou videokonference.

Témata:

Fakta a osobní sdělení, pátek 13.11. 10,30-12,00 h

Ujasníte si, jaký je rozdíl mezi faktem, osobním sdělením a osobním komentářem. Pozornost je věnována i fenoménu mluvících hlav - kdo a za koho v médiích mluví.

Výzkumy a průzkumy v médiích čtvrtek 26.11. 10,00- 11,30 h

V médiích se objevuje mnoho výzkumů, čísel či anket. Poznáte, které jsou validní a které je nutné brát s rezervou. Příklady se budou týkat průzkumů a výzkumů, které se týkají covidu.

Redakce a práce novináře pátek 1.12. 10,30-12,00 h

V lekci si ujasníte, kdo jsou novináři, kde novináři sbírají informace a jaké jsou jednotlivé redakční pozice. Pochopíte taktéž, proč se v médiích neobjevují informace, které považujete za důležité.

Dezinformace a manipulace čtvrtek 10.12. 10,00- 11,30 h

Ve veřejném prostoru se objevuje spousta pravdivých i nepravdivých informací. Některé jsou záměrně lživé a mají cíl klamat. Některé jsou jen důsledkem lidské chyby. V lekci tak poznáte, jak tyto dezinformace odlišit.

Sociální sítě pátek 17.12. 10,30-12,00 h

Sociální sítě propojují, ale zároveň staví lidi proti sobě. Dozvíte, jaké máme důležité sociální sítě, kdo je využívá, jaké mají výhody a jaká nebezpečí přináší.

Kurzy povede Michal Kaderka, který vyučuje mediální výchovu na pražském Gymnáziu Na Zatlance

a učí budoucí učitele na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

Přihlásit se můžete na odkazu níže.

https://o.seznam.cz/pomahame/medialni-gramotnost/seniori/

Na nově otevřené webové stránce "Vzděláváme seniory"

klikněte laskavě na červené tlačítko “Přihlásit se”:

Pokud byste měli potíže s přihlášením na více témat najednou, vyzkoušejte nejprve možnost obnovení webové stránky (klávesa F5)

Neváhejte mne kontaktovat, pokud budete potřebovat pomoci.

Neváhejte ani s termínem přihlášení, protože je omezený počet míst.

Více fotografií z kurzu Sherlock Senior

Zdraví Vás a zdraví přeje

PaedDr. František Batysta

Klub Aktiv, z.s.

Jirsíkova 243/2,

370 01 České Budějovice

tel.: 799 506 453