Klub Aktiv zve na stolní tenis

V tělocvičně Biskupského gymnázia Jirsíkova 5, ČB hrajeme  stolní tenis:

úterý:  15:15 - 17:00h

pátek:  13:00 - 15:45h

Do budovy gymnázia se chodí dvorem z  Kněžské ulice. Zazvoníte na zvonek a budete do budovy vpuštěni. Můžete si s sebou vzít vnoučata. Pokud nemáte vlastní pálky, zapůjčíme Vám je. Přednost mají členové spolku Klub Aktiv, z.s. před ostatními.

Pokud se kapacita 4 stolů nenaplní nebudeme Vaše rezervace nijak omezovat, bude záležet na vaší rozumné domluvě.

Vhodný sport pro seniory? Ping-pong! Podle odborníků je stolní tenis také dobrou prevencí Alzheimerovy nemoci

„U stolního tenisu se trochu zapotím, ale rozhodně mě neunaví,“ říká s úsměvem pan Václav, který loni oslavil své životní jubileum – osmdesáté. Vzápětí vezme do ruky pingpongovou pálku a s jen o něco málo mladším kolegou předvedou hru, za kterou by se nemuseli stydět leckteří o generace mladší hráči. Stolní tenis je nejen pro ně jednou z možností, jak se v pokročilém věku udržovat fit.

Je všeobecně známé, že pohyb tělu svědčí. A seniorům obzvlášť. „U většiny starší populace řada zdravotních problémů vyplývá právě z nedostatku pohybu,“ shodují se lékaři s tím, že aktivita by měla být vybírána s ohledem na biologický věk člověka.

Například primářka MUDr. Hana Jarošová z Revmatologického ústavu uvádí, že zvlášť doporučeníhodné jsou sporty, jenž aktivizují hluboký stabilizační systém trupu a dolních končetin, který civilizačními nešvary ochabuje, vede ke svalové dysbalanci a vzniku bolesti a nepříjemných pocitů v pohybovém aparátu.

Jako jednu z variant vhodného výběru pak primářka uvádí právě stolní tenis. Nejenže skvěle rozhýbe celé tělo, navíc trénuje postřeh i motoriku a především je s ním skvělá zábava. Podle odborníků je ping-pong také dobrou prevencí Alzheimerovy nemoci.

Ping-pong je u seniorů v kurzu.