Pozvánka na výlet za bledulemi 6.4.

Datum přidání: Mar 29, 2018 1:23:30 PM

Vážení milovníci kratších pěších výletů,

d​ovoluji si Vás pozvat v pátek 6. 4.​ ​2018 na slunečnou procházku na Předhůří Šumavy na Lhenicko.

Cílem naší vycházky budou přírodní památky s bohatým porostem bledule jarní nalézající se za vesničkou Mičovice, kterou od jihu protéká potok s neopakovatelným jménem Melhutka, který nás dovede až k stráním a humózním břehům zcela zarostlým bledulí jarní. Projdeme přírodní památku Pančice - V řekách a odtud se vydáme na hráz Třebanické nádrže, dále lesní cestou obejdeme vrch Horu(693,6 m n.m.), kolem samoty U Vlčků se napojíme na trasovou červenou turistickou značku, která nás dovede na vyhlídkové místo pod horou Stráž (742 mn.m.) nad Lhenicemi a pak se už spustíme do třešňového městečka Lhenice. Tam nás očekává útulná hospůdka se starobylým názvem U verpánku. Po občerstvení sejdeme na autobusové nádraží, odkud odjedeme do ČB.

Sejdeme se opět na autobusovém nádraží, na nástupišti č.17, odkud přesně v 8,50 hod odjíždí linkový autobus do naší zastávky Mičovice. Cena jízdenky je 42,00 Kč. Kdo nechce jet z nádraží, má možnost přistoupit na stanici U Zelené ratolesti (8,57 hod) nebo na stanici Vysokoškolské koleje (9,01 hod). Do Mičovic dojedeme v 9,40 hod. Ze Lhenic nás domů odveze autobus, je zde velká možnost výběru odjezdů, podle toho, jak kdo bude spěchat a jak se bude chtít potoulat po Netolicku. Takže bez toulání je to v 14,12 hod a v 15,14 hod : Toulavé spoje si můžete vyhledat na systému IDOS.

Délka trasy je cca 8,5 km, nutná přiměřená obuv vzhledem k členitému terénu.

Vycházka nebude v závodním tempu, proto se jí neobávejte. ;-)

Počasí je objednáno slunečné, pokud se zase nepřiřítí nějaká tlaková níže ze všech možných a nemožných směrů.

Fotografové nezapomeňte si fotoaparát!

Zdraví Vás a zdraví přeje

ing. Marie Bucharová

rekreační a pohybové aktivity Klub Aktiv z.s.

Jirsíkova 2, Č. Budějovice

mobil: 720 160 762

mail: mabuch@email.cz

Bledule jarní patří do čeledi amarylkovitých, přirozeně se vyskytuje ve vlhkých luzích a loukách od nížin do hor. Je-li chladné počasí, vydrží kvést až jeden měsíc. Bledule je kriticky ohrožený druh flóry ČR.

Obec Mičovice se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský, necelých 10 km východně od Prachatic. Leží v Šumavském podhůří, nad potokem Melhutkou. Žije zde 342 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1400.