Turistický výlet do Píseckých hor na Jarník 6.4.

Datum přidání: Apr 07, 2019 4:28:7 AM

První dubnovou sobotu L.P. 2019 se 34 turistů a turistek z Klubu Aktiv vydalo na 12 km dlouhý turistický výlet do Píseckých hor. 

Do Písku jsem dorazili vlakem. Z píseckého vlakového nádraží jsme nejprve prošli městem, kolem Otavy ke Kamennému mostu. Prošli jsme Palackého sady, Žižkovou třídou a za kolejemi začali stoupat lesem až k rozcestí U Vodáka.

Tady začíná tzv. Cesta bolestných kamenů, což je jakási novodobá křížová cesta, na níž každý ze čtrnácti kamenů představuje některou lidskou bolest. Došli jsme až k Vyhlídce píseckých lesníků, kde dnes výhled na město zakrývají vzrostlé stromy. K dnešnímu cíli, rozhledně na vrchu Jarník je to odtud už jen půl kilometru.

Na vyhlídkovou plošinu rozhledny ve výšce necelých 35 metrů vede dvojité točité schodiště. Rozhledna nabízí kruhové výhledy nejen na Písecko, ale i Novohradské hory či Šumavu. My jsme příliš daleko nedohlédli, bylo kouřmo a také čerstvý vítr nás rychle zahnal dolů.

Po krátkém odpočinku a svačince jsme zahájili sestup kolem chaty Živec, na níž letos probíhá rekonstrukce. Do Písku jsme dorazili kolem jedné hodiny, a tak byl před odjezdem vlaku dostatek času na občerstvení ve známé restauraci U Reinerů či procházku městem.

Sobotní procházka rozkvetlou přírodou nám protáhla tělo a pohladila duši. Věřím, že se všichni domů vraceli spokojeni.

Jana Roglová

Klub Aktiv, z.s.

www.klubaktiv.cz/vylety