4.února začíná VU3V

Datum přidání: Jan 26, 2014 11:56:45 AM

Studium prostřednictvím VU3V je určeno široké veřejnosti a není pouze o tom, získávat nové poznatky. Umožňuje také setkávání lidí stejné generace při plnohodnotně stráveném čase, zvyšování sebevědomí a získávání úcty nejen mezi přáteli, ale i v rodině. Krásný příklad, co konkrétně studium přineslo dvěma seniorkám, popsala jedna z nich, paní Pavla: 

„Na začátku byla Virtuální univerzita kurz Hudební nástroje. Tam jsme obě chodily. Paní Jarku „oslovil“ někde flétnový koncert a rozhodla se učit na altovou flétnu, kterou si hned opatřila a domluvila si výuku. A protože se jí líbí dueta, vyzvala další účastnice virtuálních přednášek ke společnému hraní. Nikdo kromě mě neprojevil zájem.

Ode mě to byla odvaha, protože jsem nikdy na žádný nástroj nehrála, ale paní Jarka mě přesvědčila, ať to zkusím. V šuplíku mi ležela minimálně třicet let flétna mojí dcery, našla jsem si noty „pro začátečníky – děti“ (nota g – Gustík, nota a – Anička, atd.) a začala jsem trénovat. A to denně a nejlépe dvakrát.

Cvičení přináší plody. Už to není o „Aničce a Gustíkovi“, ale sem tam o béčkách a křížcích.

Koupila jsem si novou barokní sopránovou flétnu, domluvila si také výuku a s paní Jarkou hrajeme krátká dueta pro sopránovou a altovou flétnu. Samozřejmě, že to naše hraní není ještě dokonalé. Opakujeme místa, která nám nejdou, občas se samy sobě zasmějeme. A výsledek – baví nás to, uklidňuje a těší, že zkoušíme něco nového.“ 

Na fotografii Ing. Pavla Veselá a Mgr. Jaroslava Šporclová

Více o aktuálním kurzu najdete zde