Akademický filmový klub zve na film "DEZERTÉR" 25.10.

Datum přidání: Oct 17, 2017 4:54:24 AM

Vážení přátelé filmového umění,zveme Vás na další projekci Filmového klubu do Cinestraru

ve středu  25. října 2017 od 14:30 hod.

na film Zahradnictví: Dezertér

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2017, 115 min

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Kamera: Bartek Cierlica

Hudba: Petr Ostrouchov

Hrají: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Aňa Geislerová, Martin Finger, Karel Dobrý, Vendula Svobodová, Sabina Remundová, David Novotný, Lenka Krobotová, Dalibor Vinklát, Miroslav Táborský, Zora Valchařová-Poulová, Zuzana Konečná, Štěpán Kozub, Zuzana Mauréry, Alexandr Minajev, Ondřej Sokol, Elizaveta Maximová

Obsah

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální...(CinemArt)

Roční členství ve filmovém klubu stojí 65,- Kč, roční udržovací poplatek

30,- Kč.

Další promítání je plánováno na dokument. film Červená a  uskuteční se v novém prostoru IGY 29, listopadu rovněž ve 14.30.

Režie: Olga Sommerová

Scénář: Olga Sommerová

S přáním hezkého zážitku

Ing. Marie Adamová

Klub Aktiv, z.s.

Jirsíkova 243/2, České Budějovice

www.klubaktiv.cz