Pozvánka na online setkání za oponou Malého divadla 24.3.

Datum přidání: Mar 23, 2021 11:17:50 AM

Vážení a milí příznivci divadla, srdečně vás zveme 

ve středu 24. března od 17 hod. na premiéru 

ONLINE SETKÁNÍ ZA OPONOU JIHOČESKÉHO DIVADLA 

PŘIPOJTE SE POMOCÍ ODKAZU:

 https://meet.google.com/uuq-czbn-jek

Co se chystá za oponou, Malého divadla Vám prozradí: 

Dana Ibragimová se narodila v Praze. Absolvovala obor herectví a moderování na VOŠ herecké v Praze. Cestování a poznávání nových kultur ji zavedlo až na Sibiř, kde působila v letech 2000 – 2006 v Chakaském národním divadle loutek "Skazka“ jako herečka a spoluorganizátorka mezinárodního etnického festivalu ČirČajaan. Od roku 2008 do roku 2010 byla v angažmá v Estonském státním divadle pro děti a mládež EestiRiiklikNuku – jaNoorsooteatr. V roce 2010 se vrátila do ČR a od té doby je v angažmá v Malém divadle. S různými divadelními soubory procestovala řadu zemí, kde se účastnila mezinárodních festivalů (Francie, Itálie, Rusko, Belgie, Německo, Maďarsko, Srbsko, Polsko, Egypt, Ukrajina, Estonsko nebo Kréta).

Michaela Váňová je lektorka divadla Minor. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a poté Katedru výchovné dramatiky na DAMU, kde pokračuje v doktorském studiu. Pro své vzdělání působí nejen jako profesionální lektorka, ale také jako herečka, choreografka a režisérka vzdělávacích představení. Od roku 2012 vytváří vzdělávací inscenace, vede workshopy a prezentuje práci divadelního lektorství na zahraničních konferencích (Německo, Polsko, Švýcarsko, USA, Velká Británie). Když není v divadle, je v lese nebo chodí po horách.

S Malým divadlem nyní spolupracuje podruhé – po představení pro školy Dělej, sdílej!, které se věnuje problematice kyberšikany, vytváří s herci Malého divadla online dílny VSUVKA (vzdělávací super účinná výchovně-kulturní aktivita) pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ. Vsuvka Zahraj si! se věnuje hudbě a jejímu významu od pradávna až po dnešek, vsuvka Hejbni kostrou! pak dětem odhalí význam pohybu.

 

Martin Dobíšek se narodil v srdci Beskyd, v Čeladné. Dětství prožil v lesích a horách, kde by nikdo netušil, že jeho životní dráhou bude jeviště. K divadlu se nejprve dostává skrze studium hudby na konzervatoři v Kroměříži, posléze JAMU v Brně. Tam dochází k dalšímu osudovému setkání – s organizací Zdravotní klaun, ve které dosud pracuje. Po studiích se čtyři roky potuluje po nejrůznějších divadlech v ČR, jsa znaven cestováním, zakotví na dva roky v Horáckém divadle Jihlava, aby nakonec zjistil, že jemu nejbližší typ divadla najde zde, v Českých Budějovicích. Nyní si plní životní sny se svou dcerkou, hraje divadlo srdci nejbližší a humorem pozvedá náladu dětem v nemocnicích.