Pozvánka na třídenní cyklistický zájezd do kraje pod Javořicí středa 10.7. - pá 12.7.

Datum přidání: Jun 05, 2019 3:4:48 PM

Milí cyklisté,

dlouholetá organizátorka krátkých cyklovyjížděk Iva Matoušová pro vás tentokrát připravila tři dny strávené lehkou cyklistikou na Vysočině v kraji pod Javořicí.

Naváže tak na velmi úspěšnou akci z roku 2016. Na fotografie z roku 2016 se můžete podívat na TOMTO ODKAZE

Navštívíme město Počátky, které znáte z filmu Postřižiny, rezort Sv.Kateřina s magickým kamenným kruhem, pramen řeky Jihlavy, vrchol nejvyšší hory Vysočiny Javořice. Při celodenním výletu zavítáme na hrad Roštejn a do Telče. Projedeme se přírodní rezervací kolem rybníku Zhejral, při pěkném počasí se vykoupeme v rybníku Velký pařezitý. V okolí jsou další zajímavá místa, která navštívíme podle Vašeho zájmu.

Je možno zajistit exkurzi do skláren v Janštejně, ukázku výroby skleněných korálků (vinuté perly), ukázku práce uměleckého kováře p.Habermanna, večeři v místní francouzské restauraci.

Vše musí být předem objednáno.Ubytování je zajištěno v penzionu Chadimův mlýn v obci Horní Dubenky. Kapacita je 10-12 lůžek.

Cena za jednu noc je 360 Kč. Ubytování je bez snídaně, k použití je kuchyňka. Obědvat můžeme první den v Počátkách, při celodenním výletu v Telči. V Janštejně i v Horních Dubenkách je obchod s potravinami.

Doprava je vlakem (rychlíkem) bez přesedání do stanice Počátky-Žirovnice. Cena jízdného je 129 Kč, pro seniory 65+ jenom 32 Kč. Přepravné kola je 40 Kč. Pokud budete chtít rezervaci do vlaku pro kola, cena se zvýší o 35 Kč. Odjezd z Českých Budějovic 10.7.2019 dopoledne upřesním, v červnu se mění jízdní řády.

Návrat bude opět vlakem v pátek 12.7. 2019 v odpoledních hodinách.

Vaše přihlášky realizujte nejpozději do 15.června 2019.

Členové spolku Klub Aktiv mají přednost před ostatními zájemci. O přijetí Vaší přihlášky Vás budeme informovat e-mailem. Výlet se uskuteční pouze pokud se přihlásí nejméně 5 účastníků.

Při nižší účasti si pořadatel vyhrazuje právo akci neuskutečnit.

Organizátor vybírá 100,-Kč zálohu na akci, která při nekonání akce bude plátci vrácena.

Podrobný plán výletu zájemcům zašleme. Do přihlášky uveďte, prosím Váš telefon a emailovou adresu.

Přihlašte se laskavě pomocí formuláře níže!!

PŘIHLÁŠKA NA CYKLOVÝLET NA VYSOČINU

Dotazy a informace vedoucí cyklovýletu:

Iva Matoušová,

email: ivamat1@seznam.cz