Pozvánka na ukázku hry Discgolf 2.9.

Datum přidání: Sep 01, 2020 11:27:58 AM

foto: Ultimo Wave, s.r.o.

Sraz zájemců každou první středu v měsíci ve Stromovce viz mapa: https://mapy.cz/s/cegujahepu

Discgolf (též frisbee golf) je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (disk zvaný frisbee), který pravidly vychází z klasického golfu. Cílem hry je trefit létající disk do koše (jamky) na co nejmenší počet hodů.

Kdo může hrát Discgolf?

Jednoduše každý. Discgolf je ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu. Bez problému jej mohou hrát malé děti i jejich prarodiče. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti - stačí si jen zvolit cíle ve vhodné vzdálenosti a můžete začít soutěžit. Jako rekreační sport v sobě discgolf spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou, a pomáhá tak člověku udržet se v dobré fyzické kondici a odreagovat se od starostí všedních dní. Discgolf je také finančně nenáročný - kromě disku, který zakoupíte za cca 300 Kč nebo si jej půjčíte na hřišti, nepotřebujete žádné další vybavení. Vstup na 90 % všech hřišť v ČR je zdarma. 

“Discgolf je skvělý relax, dá se hrát kdekoliv, není potřeba žádné speciální oblečení, extra vybavení kromě pár disků. Jsem venku na vzduchu, jsem s lidmi, se kterými zažijeme legraci a discgolf mohou hrát opravdu lidé každého věku.”

 LENKA ROUBÍČKOVÁ, ředitelka nadnárodní společnosti, 50 let

převzato z www.discgolfhriste.cz 

VÍCE INFORMACÍ O HŘE DISCGOLF NALEZNETE NA https://www.discgolfcb.cz/