Sdružení Barevný děti

Datum přidání: Feb 17, 2012 12:27:10 PM

Tereza Dobiášová vede již čtyři roky v Českých Budějovicích občanské sdružení a soubor "Barevný děti" a v posledním půl roce je činná v KD Slavie, kde také připravuje projekt Paměť. To je projekt, který pracuje s pamětí tohoto domu, s pamětí, jak na společenské, tak na osobní úrovni a obsahuje řadu aktivit: od těch, co nabízí, až přes mezinárodní spolupráci, veřejné kulturní akce a profesionální uměleckou tvorbu. Ve stručnosti ji jde zejména o to, zprostředkovat vzpomínky lidí, kteří si mnohé pamatují, dalším generacím. Udržovat kontinuitu myšlenkového a emocionálního dědictví a nenechat je se ztratit.

Z těchto důvodů by s námi velmi ráda pracovala a nabídla nám to, co umí, a to, co v tuhle chvíli může v KD Slavia zprostředkovat. Jde ji o tvůrčí kontakt s námi, o setkávání, radost z práce, poznání našich potřeb, poslouchání našich příběhů, historek, atd.

Divadelní soubor Slavie: Od začátku března 2012 bude v KD Slavie fungovat pravidelný seniorský divadelní soubor. Zkoušky pravidelně 1x týdně / na 2 hodiny. Na základě činoherních základů obohacených o práci s jednoduchým pohybovým a hlasovým vyjádřením, z vašich vzpomínek, z textů, z písniček, z čehokoliv, co máte rádi a co byste chtěli zpracovat, budeme postupně vytvářet divadelní inscenaci, kterou předpokládám, že uvedeme zhruba v listopadu 2012. Základní textový rámec práce zvolíte na základě konsensu ze 3 připravených textových alternativ.

Kurzovné: 40 Kč za lekci

První informační schůzka proběhne ve čtvrtek 23.2. v 18 hodin v kavárně Slavie.

Projekt Paměť a jiné aktivity vznikají v rámci dramaturgie KD Slavie, ve spolupráci s Jihočeským divadlem. Více informacích o aktivitách a projektech Barevných dětí na: www.barevnydeti.org

Prosím neváhejte mě kontaktovat s jakýmikoliv otázkami uvedeném telefonním čísle a nebo na mém mailu: TD.2@email.cz a nebo až přímo na informativní schůzce, kde se dohodneme na konkrétních detailech.

TD / Tereza Dobiášová

Barevný děti o.s.

Žižkova 33

České Budějovice

370 01

Česká republika

+420 602 409 311

www.barevnydeti.org