Seniorská olympiáda 2012

Datum přidání: Jul 01, 2012 1:40:2 PM

Městská organizace Svazu důchodců Prachatice zorganizovala v rámci projektu „Akademie aktivního stárnutí“, EY 2012 a kampaně „Obec přátelská rodině“ na 26.6.2012 sportovní den pro seniory a děti. Čtyřčlenná družstva, složená ze tří seniorů s jedním nezletilým žákem nebo studentem, soutěžila v disciplínách: rotopedový čtvrt maraton družstev, hod na koš, kuželník, kroužky, slalom s chodítkem a smyslová hra. Vše proběhlo v prostorech areálu zahrady Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích.

Organizátoři celý projekt vzali velmi vážně, i když šlo především o radostně pojaté hry. Při zahájení byla vztyčena olympijská vlajka a zapálen olympijský oheň, nechyběl ani proslov Hany Rabenhauptové, referentky pro samosprávu a komunitní plánování z kanceláře starosty města Prachatice. Další organizace už byla v rukou Zdeny Hrůzové, předsedkyně MěO SD Prachatice. 

 

Za klub Aktiv, který je také členem klubu SenSen, se zúčastnila dvě družstva. Družstvo A ve složení: M. Sobolová, M. Koupalová, P. Hanžl a J. Batysta se ve dvou disciplínách umístilo na prvním místě a družstvo B ve složení: B. Krauzová, S. Beranová, M. Macháčková a V. Batysta se umístilo jednou na prvním a jednou na třetím místě.

Organizátorům patří poděkování za velmi dobře zorganizovanou akci a všem účastníkům za krásnou atmosféru. Byl to hezký den pro všechny.