Setkání ambasadorů v Sovových mlýnech 16.5.2017

Datum přidání: May 25, 2017 4:37:46 AM

Na letošním, v pořadí již třetím setkání ambasadorů seniorských klubů SENSEN v Sovových mlýnech 16. 5. nám přálo, jak již tradičně, nejen počasí, ale i představitelé Magistrátu městské části Praha I. Díky jejich vstřícnosti jsme si mohli prohlédnout rekonstruovanou Werichovu vilu, ještě před zpřístupněním veřejnosti. Přestože zahrada kolem vily ještě prochází rekonstrukcí, mohli jsme si dům pod vedením a odborným výkladem starosty MČ Praha I Ing. Oldřicha Lomeckého prohlédnout. Seznámil nás se zajímavou historií této stavby, rozsahem škod způsobených povodní v r. 2002 i s dřívějšími rekonstrukcemi. V r. 2008 provedla vnější úpravu vily Nadace Jana a Medy Mládkových. Nynější rekonstrukce interiérů probíhá pod vedením investora – radnice Prahy I. Stejně jako prohlídka Werichovy vily, byl pro nás zajímavý i další program, především přednášky MUDr. Zdeňka Kalvacha, Wilmy Svobodové a Ing. Rostislava Haufera, týkající se tělesného i duševního zdraví a způsobu, jak udržovat soběstačnost a dlouhověkost. Také informace Mgr. Jana Vobořila o možnosti bezplatné právní pomoci seniorům je pro nás velmi užitečná a rádi bychom těchto služeb využili. V další části programu setkání zástupců seniorských organizací byla vyhodnocena soutěž ve štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche“. Pomyslnou zlatou medaili si letos „vyplaval“ náš Klub Aktiv, z.s. České Budějovice. Získali jsme hodnotné ceny od sponzorů Knihy Dobrovský a Audiotéka. Tyto dary předáme členům našeho klubu a už se těšíme na společné chvíle strávené nad výhrou z Audiotéky. Setkání ambasadorů v Sovových mlýnech je dobrou příležitostí k navázání kontaktů mezi jednotlivými seniorskými organizacemi a zároveň místem předávání zkušeností. Nás například inspirovalo Kulturní centrum Líšeň, p.o. s jejich mezigeneračním zpracováním projektu Národní kronika. Paní Silvie Dražanová, koordinátorka projektu, ve svém vystoupení prezentovala svůj nápaditý přístup ke zpracování pamětí seniorů.

Zástupci seniorských organizací se v závěrečné diskuzi shodli, že by se rádi setkávali častěji, alespoň dvakrát v roce. Tento návrh podpořila i ředitelka nadace Charty 77/Konto bariéry, paní Božena Jirků a my se těšíme, že budeme mít ještě letos příležitost k setkání se zástupci klubů SenSen z jiných měst.

Za účastníky setkání z českobudějovického SenSen Klubu Aktiv děkujeme organizátorům za skvělý program, za příjemné setkání a přejeme hodně dalších tak skvěle realizovaných akcí.

Jana Prášilová, ambasadorka Sen Sen Klubu Aktiv, z.s.

Jana Hartvichová, místopředsedkyně Klubu Aktiv, z.s.