Výsledky soutěže La Manche na suchu 2021

Datum přidání: Apr 03, 2021 9:55:36 AM

Mimořádná pěší štafeta „La Manche na suchu“, kterou vyhlásil projekt SenSen (Senzační Senioři), přinesla rekordní výsledky. Výzvu přijalo přes 1 700 seniorů v 50 týmech napříč republikou a společnými silami obešli za jediný měsíc téměř čtyřikrát dokola zeměkouli. Nejúspěšnější účastníci soutěže získají od SenSenu ceny v podobě sportovního vybavení.

Soutěž „La Manche na suchu“ navázala na šest ročníků štafetového plavání Senzačních Seniorů „Přeplavme svůj La Manche“, které se letos neuskutečnilo kvůli pandemii koronaviru. Základní cíl pro všech 50 soutěžících týmů byl jednoduchý - za měsíc únor ujít dohromady 34 kilometrů -, vzdálenost, která odpovídá délce Lamanšského průlivu v nejužším místě.

„Chtěli jsme seniory rozhýbat, motivovat je, aby překonali pohodlí a lenost a udělali něco pro svoje zdraví,“ říká mluvčí projektu SenSen Lucie Nekvasilová. „Odezva, s jakou se naše výzva setkala, nám ale úplně vyrazila dech. Senioři za jediný měsíc společně zdolali neuvěřitelných 159 057 kilometrů. Pomyslný kanál La Manche tak padl víc než čtyři a půl tisíckrát,“ dodává.

Nejúspěšnější co do počtu nachozených kilometrů byli senioři z Klubu Aktiv v Českých Budějovicích s 26 324 kilometry.

Druzí skončili členové Senior klubu ZVVZ z Milevska, kde se do výzvy zapojilo úplně nejvíc účastníků – ve 162 lidech zdolali 14 730 kilometrů. Třetí místo obsadili senioři z Rožnova pod Radhoštěm s nachozenými 7 968 kilometry.

TABULKU S KOMPLETNÍMI VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE.

Část účastníků výzvy si chůzi proložila běžkováním, jízdou na kole a na rotopedu. Se seniory také sportovala i vnoučata. Nejmladší soutěžící, tříletý Jiří, ušel 15 km, nejvytrvalejší byl desetiletý Adam s 113 nachozenými kilometry. Zcela mezigeneračně pojali výzvu v Plzni, kde se k projektu „La Manche na suchu“ připojil kolektiv 60. mateřské školy se čtyřmi třídami po 18 dětech a prarodiči, kteří dohromady ušli téměř tři tisíce kilometrů.

Ocenění tradičně získávají i nejlepší jednotlivci. Mezi muži letos vynikl Jan Jirák z českobudějovického Klubu Aktiv s 573 km. Z žen nejvíc kilometrů do štafety, celkem 510, přidala paní Hana Svozilová z pražského klubu Pohádkových čtecích babiček a dědečků organizace Mezi námi. Obdiv patří také nejstarším účastníkům akce, seniorka Marta Kolesová z Levicového klubu žen v Hradci Králové si ke svým únorovým 98. narozeninám dala 47 kilometrů. O rok mladší Jan Klicman ze Senior klubu ZVVZ Milevsko ušel 154 kilometrů.

Patronkou štafety byla i letos plavkyně Lucie Leišová, nadšená podporovatelka sportovních aktivit SenSenu. „Ani v současné těžké situaci bychom neměli zapomínat na pohyb, a tak jsem moc ráda za obrovský zájem alespoň o pěší štafetu La Manche na suchu. Sama se teď také snažím hodně chodit, nebýt pohodlná a neušetřit si žádný pohyb. Když to půjde, během roku si určitě ještě i zaplaveme,“ plánuje Leišová.

Pro všechny účastníky výzvy „La Manche na suchu“ připravil SenSen diplomy a pamětní listy. Neúspěšnější účastníci získají věcné ceny – sportovní vybavení, které věnovalo Sportisimo.

Redakce SenSen (LN),