Filmový klub Aktiv vás zve na film Yesterday středa 25.9.

Datum přidání: Sep 06, 2019 5:56:46 AM

Vážení přátelé,Filmový klub Aktiv pokračuje po prázdninách promítáním filmu se zvýhodněným vstupným 80,- Kč.Ve středu 25. září 2019 ve 14,30 v IGY můžete shlédnout filmYesterdayKomedie / Hudební / Romantický / FantasyVelká Británie, 2019, 116 minRežie: Danny BoyleScénář: Richard CurtisKamera: Christopher RossHudba: Daniel PembertonHrají: Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon, Ed Sheeran, Joel Fry, Meera Syal, Sanjeev Bhaskar, Sophia Di Martino, Harry Michell, Vincent Franklin, Ellise Chappell, Karl Theobald, Alexander Arnold, Camilla Rutherford, Lamorne Morris, Sarah Lancashire, James Corden, Dominic Coleman, MarObsahVelmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority.

Informace pro členy a pro zájemce o členství Filmového klubu Aktiv.*

Členové*: Platný průkaz člena noste s sebou na každé představení.

Pokud jste tak již neučinili, uhraďte laskavě před zahájením projekce

roční členský příspěvek.

Zájemci o členství:* Průkaz pro nového člena Filmového klubu Aktiv stojí

jednorázově 70 Kč a má

platnost 1 rok na cca 11 filmových představení a další doprovodné akce.

Roční obnovovací členský poplatek je 50 Kč pro členy seniorského spolku

Klub Aktiv, z.s. a 70 Kč pro ostatní.

Do průkazu člena Filmového klubu Aktiv vám vylepíme roční známku.

V CineStaru jsme vám k dispozici od 14 hod.

Příští promítání se uskuteční 30. října 2019 také ve 14,30 a budeme promítat film

Rocketman

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Režie: Dexter Fletcher

Scénář: Lee Hall

Kamera: George Richmond

Hudba: Matthew Margeson

Hrají: Taron Egerton, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Jamie Bell, Steven Mackintosh, Gemma Jones, Kamil Lemieszewski, Luke White, Stephen Graham, Harriet Walter, Tate Donovan, Charlie Rowe, Jess Radomska, Jimmy Vee, Tom Bennett, Kit Connor, Layton Williams, Jason Pennycooke, Jamie Bacon, Charlie Bentley

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád.

Příjemnou zábavu a hezké prožití prázdnin přeje

Ing. Marie Adamová & Bohumila Klíčová

Klub Aktiv, z.s.

Jirsíkova 243/2, České Budějovice

www.klubaktiv.cz/fka