Pozvánka do Divadla na Vinohradech představení "Lev v zimě" 23.10.

Datum přidání: Sep 08, 2019 9:35:29 AM

Je rok 1183. Král Jindřich II. vládne obrovské říši rozkládající se na území dnešního Irska, Anglie a velké části Francie. Král stárne a musí jmenovat dědicem trůnu jednoho ze svých tří synů: Richarda, Bohumíra nebo Jana, kteří všichni stejně zoufale touží po koruně. O Vánocích roku 1183 sezve Jindřich na zámek Chinon všechny tři, k tomu svou zhrzenou a lstivou manželku Eleonoru, svou milenku Alici a francouzského krále Filipa, s nímž potřebuje uzavřít dohodu. Půda je připravena pro souboj kdo s koho. Každý aktér má svůj plán a je s to obětovat takřka cokoli, aby dosáhl svého. Jindřich chce jmenovat dědicem nejmladšího Jana, o němž si myslí, že ho nezradí. Královna Eleonora to ale nechce dovolit. A Eleonora je nebezpečný soupeř - obzvlášť když je zraněná. A k tomu má důvodů dost. Intriky se zaplétají. Uzavírají se spojenectví a nikdo neví, kdo je na čí straně. Vánoce, které by měly být oslavou lásky a klidu v rodinném kruhu, se stávají peklem na zemi. Pochroumané vztahy v rodině můžou ovlivnit celá království. A v téhle rodině má každý staré zranění, které se ozve, aby upozornilo na minulé křivdy.

Když byla tato hra Jamese Goldmana poprvé uvedena na Broadwayi v roce 1966, sklidila bouřlivý úspěch a záhy poté byl podle hry natočen slavný film s Katherine Hepburn a Peterem O’Toolem v hlavních rolích. Lev v zimě se vyznačuje konverzační brilancí, přitažlivými historickými reáliemi a neustálými zvraty. Změny v postavení jednotlivých figur vůči sobě připomenou partii šachu, jejímiž hybateli je ústřední pár, odcizení a znepřátelení manželé Jindřich a Eleonora. V inscenaci Jana Buriana je obsazení tohoto lva a lvice vskutku královské.

Vážení přátelé, nabízíme vám příležitost shlédnou představení 

                          Lev v zimě

 Divadlo na Vinohradech v Praze ve středu 23. 10. (říjen) od 11.00 hod.

Obsazení

Jindřich II., král anglický Tomáš Töpfer

Eleonora, jeho manželka Dagmar Havlová Veškrnová

Jan, nejmladší syn Viktor Javořík

Bohumír, prostřední syn Marek Holý

Richard Lví srdce, nejstarší syn Ondřej Brousek

Filip, král francouzský Daniel Bambas

Alice, francouzská princezna Tereza Císařová

Více informací o představení naleznete na webu divadla https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Lev-v-zime

Rezervujte si vstupenky za 170,- Kč na dopolední představení od 11 hod.. Doprava do Prahy je vlastní, předpokládá se využití hromadné dopravy vlakem. Členové spolku Klub Aktiv, z.s. mají přednost před ostatními zájemci.

Jakmile Vám přijde do Vámi zadaného e-mailu potvrzení o rezervaci vstupenky, uhraďte laskavě cenu vstupenky bankovním převodem na účet u FIO Banky č. 2501142823/ 2010 nejpozději do 30. 9. 2019. 

Nebo hotově v KD Slavie ve středu od 10 do 12 hod. rovněž nejpozději do 30.9. 2019.

Podle pořadí uhrazení vstupenky si budete moci vybrat místo v hledišti.

Pokud si vstupenku do 30. 9. nevyzvednete, nabídneme jí ostatním zájemcům

REZERVACE VSTUPENKY PŘEDSTAVENÍ LEV V ZIMĚ 23.10.