Pozvánka na turistický výlet na Husineckou naučnou stezku 17. 4.

Datum přidání: Apr 12, 2019 11:3:26 AM

Ve středu 17. 4. 2019 se vydáme na další turistickou procházku, tentokrát do okolí Husince. Pěší trasa bude opět asi dvanáctikilometrová, většinou po Husinecké naučné stezce.Sejdeme v hale vlakového nádraží už v 6:40, protože vlak nám odjíždí už v 7:12. Přestupovat budeme v Čičenicích a vystupovat v žst. Husinec. Pojedeme vlaky ČD a GW Train regio. Jízdenky si tedy budeme kupovat u dvou pokladen, a to u pokladen ČD zpáteční do Čičenic a u pokladny GW zpáteční z Čičenic do Husince. Nebude-li tato pokladna ještě otevřena, koupíme tuto jízdenku až v Čičenicích nebo ve vlaku. V Husinci bychom měli být v 8:17.

Pěšky se vydáme po modré TZ nejprve do Těšovic, kde ze silnice odbočíme vlevo stále po modré TZ. Po asi 600 metrech se dáme odbočkou vpravo a půjdeme Husineckou naučnou stezkou (dále jen NS). 

Naučná stezka vás provede po okolí rodného města Mistra Jana Husa. Na zastaveních se seznámíte s historií města a jeho zajímavostmi.

Projdeme kolem kopce Homolina, přejdeme Jeronýmovu ulici. Stále se budeme držet NS, která kopíruje červenou TZ, později modrou TZ. Z té asi po 200 metrech odbočuje samostatně vlevo a my po ní dojdeme k rozcestí Na Světské cestě. Po NS dojdeme dále k Husinecké lípě.

Díky své výjimečnosti patří tento strom mezi chráněné památné stromy České republiky.

Pokračovat budeme asi 200 metrů po Husově ulici, pak odbočíme vpravo po silnici. Asi po 400 metrech opustíme NS a po červeném místním značení půjdeme vlevo k můstku přes Blanici a dojdeme k rozcestí Husova skála. Tady jsme opět na NS a půjdeme-li vpravo, dojdeme asi po 300 metrech k Husově skále.

Husova skála je místo nad řekou Blanicí nedaleko Husinecké přehrady. Podle tradice tu Jan Hus odpočíval, když touto cestou chodíval do Prachatic do školy. Skála snad připomíná Husův profil.

Vrátíme se k rozcestí a po NS dojdeme až do obce na Prokopovo náměstí. Tady se podle časových možností můžeme občerstvit. Musíme počítat s tím, že k žst. Husinec to máme ještě 4 km, tedy hodinka chůze. Dojdeme tam po modré TZ.

Vlaky z Husince jedou buď ve 13:40 nebo ve 14:40 opět s přestupem v Čičenicích.

Připomínám tradičně vzít vhodné oblečení, obuv, svačinu a pití. Zvažte svou momentální fyzickou kondici, každý jde na vlastní odpovědnost.

Těším se na setkání s vámi.

Jana Roglová, 

mobil: 776811656, 

e-mail: roglova@centrum.cz

www.klubaktiv.cz/turistika