Pozvánka na cyklovýlet na nejjižnější místo ČR 24.7.

Datum přidání: Jul 21, 2017 3:52:40 PM

Vážení přátelé a příznivci cykloturistiky,zvu vás na cyklovýlet s cyklobusem ​v pondělí 24.7.2017Pojedeme z Českých Budějovic ze zastávky č. 33 před autobusovým nádražím, odjezd je v 7,50 hod. Vzhledem k tomu, že obsluha autobusu musí kola naložit na vlek, je dobré být na stanici už před 7,20 hod.Domů pojedeme buď autobusem ze zastávky Vyšší Brod náměstí a to ve 12,25 hod nebo vlakem ze železniční zastávky Rybník v 15,08 hod . Do ČB dojedeme autobusem v 13,45 hod nebo osobním vlakem v 16,00 hod. .Cílem našeho výletu bude nejjižnější bod naší České vlasti, který se nachází ve Vyšebrodském průsmyku, na trase bývalé solné stezky. Po státní silnici z Vyššího Brodu dojedeme do Studánek, kde odbočíme vlevo a po modré turistické značce projedeme bývalou osadou Petřejov, přejedeme Boršíkovský potok a rybníček a po vyjetí z lesa se dáme jižně po žluté tur. značce k bývalé obci Radvanov a odtud mezi pastvinami dojedeme na nejjižnější místo ČR. Rovník je odtud vzdálen pouhých 5373,78 km. A pro zajímavost, vzdálenost nejjižnějšího a nejsevernějšího bodu v ČR činí 278,78 km. Pak ještě asi 100 m vystoupáme na Švédské šance, kde si všechno nastudujete z informačních tabulí. To budeme mít ujeto 9,2 km. Posvačíme a vrátíme se na žlutou značku, po které sjedeme do osady Mlýnce (3,9 km), kde se podle času vydáme zpět do Studánek a pak nás čeká sladký sjezd do Vyššího Brodu nebo lehce vystoupáme na Dolní Drkolnou, odtud přes Herbertov a Těchoraz zpět do VB. To představuje 13 km. Takže celkem urazíme kolem 22 km za necelé tři hodiny. Kdo nebude chtít jet přes DD, tak to bude mít kratší o 3 km. A pokud bude někdo nadupaný a nebude chtít tak brzy domů, může jet do Horního Dvořiště, pak Jenín, kolem památných lip, až narazí na cyklostezku č.1194

a přes bývalé Horní Kaliště vyjede a sjede do Trojan a tam po cyklostezce č.34 to má 2 km na nádraží v Rybníku.

Bude​me ​ mít v cyklonožkách navíc asi 25 výživných km.

Myslím si, že jako jihočeští patrioti budete chtít navštívit naši nejjižnější specialitu, nebojte se šlapání, pojede se opravdu v mírném tempu, já budu kopečky taky vyvádět a pojedu pouze kratší trasu, neboť se mám ráda. 

Profesionálům půjčím podrobnou mapu.

Cestou si můžeme ochutnat potočnici lékařskou, nafotit překrásné výhledy do Čech, krásu krajiny a přírody.

Na ty tři hodiny si vezměte s sebou veškeré pití a jídlo, neboť budeme potkávat pouze srny, možná i losy, krávy a koně.

A počasí? Dneska Michal na ČT1 sliboval mírně oblačno až zataženo s teplotami od 20 do 26°C. Počasí jako dělané na výlet.

Zdraví Vás a zdraví přeje

ing. Marie Bucharová

Jirsíkova 2, Č. Budějovice

mobil: 720 160 762

mail: mabuch@email.cz