Zdraví národa - vyšetření ledvin zdarma

Datum přidání: Nov 11, 2015 4:42:12 AM

Vážení přátelé, 

V rámci programu Zdraví národa nabízí společnost Synlab vyšetření správné funkce ledvin od 23.11. do  6.12. 2015 zdarma.Hlavní funkcí ledvin v organismu je očištění krve od odpadních látek, které se v ní hromadí (draslík, močovina atd.). Tyto látky vylučujeme spolu s přebytečnou vodou v podobě moči. Tak ledviny regulují i množství vody v těle.Pokud dojde k selhání jejich činnosti (dočasnému nebo trvalému), je doslova životně nutné funkci ledvin nahradit.

Dnes k tomuto účelu slouží především tzv. dialýza.

Poslední letošní téma programu Zdraví národa se zaměří na správnou funkci ledvin a můžete se ho zúčastnit už v průběhu listopadu.

Vyšetření je v rámci projektu zdarma. Neplatíte za něj nic vy, ani vaše zdravotní pojišťovna.

Můžete navštívit kterékoliv z odběrových pracovišť společnosti synlab (U Tří lvů 4, ČB) a říci si o speciální žádanku, která je na toto vyšetření připravena. Tu stačí vyplnit a podstoupit běžný odběr krve. Na odběr se dostavte nalačno a přineste si s sebou vzorek ranní moči.

Obvykle v průběhu dvou pracovních dnů obdržíte vy, nebo váš praktický lékař výsledky testu, které ukážou, jak na tom ve sledované oblasti jste.

Program ze svých zdrojů plně hradí společnost Synlab czech. 

Více informací naleznete na 

http://zdravinaroda.cz/

Upozornění - jak se chovat před odběrem zjišťujícím funkci ledvin?

Jedná se o odběr krve a moči. Den před odběrem necvičte a nejezte libové maso. Spíše si dejte zeleninu. Odběry v tomto případě není nutné podstupovat na lačno.

Je jen na Vás, zda této skvělé nabídky využijete!

Zdraví a zdraví přeje Marie Bucharová