Pozvánka na besedu s Tomášem Ondřejem Pilařem 20. 4.
​„Tři roky dobrodružství“,  divadelní kavárna JD, Dr. Stejskala

Patříte mezi příznivce opery JD? Tak to Vám určitě netřeba představovat jednoho z nejvyhledávanějších režisérů a jevištních výtvarníků u nás i v zahraničí Tomáše Ondřeje Pilaře.

Opera není zrovna Váš šálek kávy? Nemusí být, ale nenechte si ujít setkání s tímto  sympatickým, vtipným člověkem, který má přes své mládí za sebou desítky úspěšných projektů a určitě se s námi rád podělí o své zážitky ze scén i zákulisí. 

Neváhejte a přijďte ve čtvrtek 20. dubna v 10 hodin do divadelní kavárny Nadivoko a své volby, jak strávit čtvrteční dopoledne, nebudete litovat.

Tomáš Ondřej Pilař jako šéf opery Jihočeského divadla v  Českých Budějovicích právě uzavírá svou třetí šéfovskou sezonu. O své práci říká, že má obrovskou radost  a čest z příležitostí dotknout se mnoha zajímavých  projektů. A opravdu to byly projekty v jihočeském divadle zcela mimořádné: 

"Mesiáš" na otáčivém hledišti, naprosto unikátní opera vrcholného italského romantismu Mefistofeles, nádherná krojovaná Prodaná nevěsta v pod širým nebem v Holašovicích nebo Händlova "Hudba ke královskému ohňostroji na zámku v Blatné. Každé představení bylo diváky odměněno obrovským aplausem, často standing ovation. Tomáš Pilař navíc stihl v Plzni režírovat Verdiho operu "Macbeth" a ve Znojmě Haydnův "Návrat Tobiášův"

​Některé z nich jste možná viděli, některé ne, ale se všemi se pojí mnoho zajímavostí a zákulisních historek. Budeme si povídat o historických příbězích těchto děl, stejně jako o příbězích nás, kteří jsme je pro České Budějovice připravili.

" Člověk je křehkou skořápkou z masa a kostí, duše ho naplňuje jako voda džbán. V duši tkví umění, ne nadarmo se říká „pohlazení po duši”. A právě umění naplňuje život, čistí mysl, povznáší ducha a hladí po duši."

Přijďte se " povznést a naplnit se"! Tvořivějšího umělce,  než je pan Pilař,  budete jen velmi těžko hledat. 

Protože vstup je zdarma a akce je pro veřejnost a v divadelní kavárně je omezený počet míst, rezervujte si laskavě své místo ve formuláři níže. 


REZERVACE  BESEDA S T. O. PILAŘEM 20.4. od 10hTomáš Ondřej Pilař
šéf opery Jihočeského divadla