12. 2.  Pozvánka na vycházku na Hlubokou nad Vltavou

Vážení a milí příznivci pondělních dopoledních vycházek.

Zveme Vás na další procházku:

Zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou - půjdeme k "Alšovce", zde zastavíme, pak obejdeme Státní zámek - sestoupíme do města, zastavíme v Penny Marketu na občerstvení - poté kolem Munického rybníka ke známé autobusové zastávce "rozcestí k ZOO".

Náhled 

https://mapy.cz/s/butorogaju

nám sděluje délku:  5 km,   odhad doby chůze upravujeme na:  2 hodiny,   a že   trasa zpočátku, k AJG, mírně stoupá, potom už jen klesání ... 

Trasa je nám všem dobře známá. 

Sejdeme se v Mercury,  na autobusovém nádraží,   v 10:20. 

Autobus linky č. 320 145 39  (Č.B. - Týn n. Vlt.) ... odjíždí ze stanoviště č. 14   v 10:30. 

Jízdenku si koupíme do zastávky  Hluboká nad Vltavou - Hvězdáře.

Kdo by chtěl přistoupit cestou, tak je možné:  U Zelené ratolesti ... 10:38,  U Parku ... 10:41,  U Hvízdala ... 10:44. 

Vystoupíme v zastávce Hluboká nad Vltavou, Hvězdáře  ...  v 10:54.

Po vystoupení z autobusu se vydáme kolem Základní školy do Zámeckého parku. Půjdeme po upravených cestičkách. V uctivé vzdálenosti mineme místní hřbitov a pokud bude pěkné počasí, uděláme si krátkou zastávku na vydechnutí u vyhlídkového místa. Kromě blízké městské zástavby vidíme odsud jako na dlani rybníky, Lovecký zámeček Ohrada a okolní blízkou krajinu. Bude-li dobrá dohlednost, spatříme zalesněné vrchy lemující západní okraj naší Českobudějovické pánve. Za zvláštní pozornost stojí pěkný pohled na mohutný Boubín (je charakteristický svým jakoby "dvojvrcholem").

Poté dokončíme výstup k Alšově Jihočeské galerii, před hlavní vstup do nyní uzavřeného Státního Zámku. Zde vyhlásíme přestávku na odpočinek. Poté počítáme (bude-li otevřen) se sestupem po schodech, a obejdeme budovu Zámku k dalšímu vyhlídkovému místu (směr na naše město a zalesněné vrcholy lemující jižní okraj Českobudějovické pánve ... od Novohradských hor, až ke Kleti). 

Opustíme park a sejdeme do města. Projdeme raději sídlištěm, abychom šli co nejméně po chodníku kolem poměrně frekventované ulice. Opatrně přejdeme k Penny Marketu, kde v PIZZA DEL MONTE je možné si užít možnost poměrně levného teplého občerstvení (kruhovou výseč pizzy, kávu, apod.) u stolků "na stojáka". 

Poté, "po žluté" překonáme u kruhového objezdu hlavní silnici a necháme se "žlutou" cestou vést až ke kapličce u rozcestí k Loveckému zámečku. Zde spatříme cíl naší vycházky: známý plechový přístřešek autobusové zastávky "Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO".

Autobus č. 320152 7, společnosti GW BUS ... (Týn nad Vltavou - Č.B.) ... odtud odjíždí ve 13:04 ... (příjezd do ČB, AN ve 13:32) ... 

Autobus dle jízdního řádu zastavuje v zastávkách: České Vrbné, U Výměníku, U Parku, U Zelené ratolesti ...

Další autobusové spoje do ČB po stejné trase odtud odjíždějí: v 13:05, 13:10, 13:53, 14:12, 14:20, 15:03, atd.

Na vzdálenost 5 km máme k dispozici 3 hodiny čistého času ... bude tedy snad dost času na přestávky, i na teplé občerstvení ...

Pevně věříme, že se nám vycházka vydaří.

Těšíme se ...

Růženka Gazdová a Dáša Vodičková