24.11. Pozvánka prohlídku bývalého augustiánského kláštera a na koncert klasické hudby do Borovan

Program PROHLÍDKA A KONCERT BOROVANY

15,30 odjezd osobními auty od Jihočeského muzea Dukelská 1, ČB do Borovan.  Máme 10 volných míst v autě. Ve formuláři si zvolte zda si přejete spolujízdu nebo pojedete vlastním autem. 

16,00 Komentovaná prohlídka bývalého augustiniánského kláštera

18,00 Zahájení koncertu v malovaném sále bývalého augustiniánského kláštera

Návrat do ČB po 20.hod. 

Koncertu bude předcházet volitelná prohlídka bývalého kláštera augustiniánů v Borovanech a klášterního muzea, které se zde nachází. Zaškrtněte v přihlašovacím formuláři níže, zda se prohlídky zúčastníte!

Augustiniánský klášter byl založen roku 1455 Petrem z Lindy, za působení Rožmberků byl klášter zrušen. Znovu obnoven byl v roce 1663 péčí císaře Ferdinanda III.

V polovině 18. století byla přistavěna Škapulířová kaple a reprezentační prelatura. V roce 1785 byl klášter zrušen císařem Josefem II., objekt prelatury (zámku) vlastnili do roku 1939 Schwarzenbergové.

Prohlídky šesti smysly se zážitky (s průvodcem)

Objevíte kostel Navštívení P. Marie, Škapulířovou kapli, prelaturu (zámek).
Uslyšíte ozvěnu klášterní knihovny, hlasy významných osobností kláštera.
Vyzkoušíte si církevní oblečení.
Setkáte se s posledním prelátem.
Ochutnáte něco ze zásob Matěje Kozky z Rynárce.
Další překvapení na vás čekají …

Součástí prohlídkové trasy s průvodcem je i nová expozice Poklady z diecéze, která se věnuje církevnímu umění. Naším záměrem bylo skrze výjimečné exponáty představit návštěvníkům nejstarší gotické období našeho kláštera a zároveň také období barokní, kdy klášter zažíval největší rozkvět a byla k němu přistavena rozlehlá prelatura. S výběrem exponátů, které byly povětšinou uloženy v depozitářích českobudějovické diecéze a  Národního památkového ústavu, nám odborně pomáhali Roman Lavička z Národního památkového ústavu a Jiří Vácha z českobudějovického biskupství. Expozice vznikala téměř rok a půl pod pečlivým dohledem architekta Jakuba Našince. Uvidíte vzácně zdobené monstrance, gotické plastiky, klášterní roucha ušitá z nejdražších látek, fragment z pláště astrologa, astronoma a alchymisty Tycha Braha. Většina exponátů nebyla dosud nikdy vystavena a v borovanském klášteře je po jejich restaurování návštěvníci uvidí vůbec poprvé. 

Vstupné  senioři +65, ZTP a děti (6-15 let) 70,- Kč

dospělí 120 Kč


Přihlaste se laskavě pomocí formuláře:

Více informací o zámku Borovany na wikipedii:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Borovany_(z%C3%A1mek)

Pozor!! prohlídka je pro Vás volitelná, snížené vstupné pro seniory ve věku 65+, ZTP děti 6-15 let je 70,- Kč.

Zaškrtněte v přihlašovacím formuláři níže, zda se prohlídky zúčastníte!