Pozvánka na výstavu OPUS CORVI II  Rabenštenská věž Paulina Skavová,  Pavel Klíma 7. 9 - 19. 11.

Vernisáž výstavy - Opus Corvi II / Paulina Skavova, Pavel Klíma

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy soch Pauliny Skavove a obrazů Pavla Klímy, úvodní slovo pronese Jiří Pospíšil, politik a předseda správní rady Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.


Paulina Skavova (1976) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Karla Nepraše a Milana Knížáka. V roce 2003 získala státní švýcarské stipendium a absolvovala postgraduální studia v Hochschule für Gestaltung und Kunst Luzern (2003 - 2004). Realizovala řadu soch a reliéfů do veřejném prostoru (např. Trutnov, Manchester, Písek, Praha, Mladé Buky). Je autorkou pamětních desek (Radovan Lukavský, Josef Mašín, Karel Ančerl nebo Miloš Havel). Spolupracuje také s filmovými produkcemi (Protektor, Odcházení, Krypton, Knightfall, Carniwall Row) a divadelními produkcemi (zejména se Spitfire Company). Je zastoupena v českých i zahraničních soukromých sbírkách a institucích.


Pavel Klíma (1971) je politik, pedagog a výtvarník. Žije v Oboře u Tábora. V letech 1991 - 1996 studoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je členem výtvarné skupiny KOSA, Asociace jihočeských výtvarníků, sdružení výtvarníků FF16 a kurátorem v Galerii Malšice. Své obrazy prezentoval na téměř stovce samostatných nebo kolektivních výstavách a obdržel za ně několik zahraničních ocenění.